به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، آئین «هر یکشنبه-یک افتتاح» در شامگاه ۲۶ مردادماه به بهره برداری از پروژه‌های ورزشی در مجموعه غدیر به همت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان اختصاص داشت. محمد مجیری در آئین افتتاح پروژه‌های ورزشی در مجموعه غدیر که از زمین چمن مصنوعی به صورت […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، آئین «هر یکشنبه-یک افتتاح» در شامگاه ۲۶ مردادماه به بهره برداری از پروژه‌های ورزشی در مجموعه غدیر به همت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان اختصاص داشت.

محمد مجیری در آئین افتتاح پروژه‌های ورزشی در مجموعه غدیر که از زمین چمن مصنوعی به صورت زنده و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شد، اظهار داشت: امشب شاهد بهره برداری پروژه زمین‌های چمن مصنوعی و هاردکورت شامل زمین والیبال، بسکتبال و تنیس در مجموعه ورزشی غدیر هستیم.

وی افزود: مجموعه ورزشی غدیر، مجتمعی کامل از امکانات تفریحی و ورزشی که در یک دهه اخیر برای شهروندان شناخته شده است و هر روز بر لیست خدمات این مجموعه اضافه می‌شود.

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری با اشاره به فقیر بودن سرانه ورزشی استان اصفهان نسبت به سرانه ورزشی در کشور تصریح کرد: نیاز سنجی چمن مصنوعی و نیز ایجاد ورزش‌های متنوع و نشاط آور و افزایش ظرفیت‌های زمین‌های بازی بخصوص تنیس، مطالبه و تقاضای شهروندانی است که از این مجموعه ورزشی و تفریحی استفاده می‌کنند که مسئولان امر را بر آن داشته است که به نیاز و تقاضای شهروندان پاسخ داده و مجموعه را توسعه دهند.

بازسازی و تجهیز مجموعه ورزشی غدیر با هزینه‌ای بالغ بر ۱۹ میلیارد ریال

وی با بیان اینکه از دو سال پیش توسعه این مجموعه ورزشی و تفریحی در برنامه‌های سازمان بوده است، افزود: اکنون عملیات بازسازی و تجهیز این مجموعه ورزشی به همت سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان در مدت ۶ ماه و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۹ میلیارد ریال انجام شده است.

مجیری اضافه کرد: این مجموعه دارای پارکینگ اختصاصی در مجاورت رینگ اصلی شهر است و در فضای زیبای باغ غدیر اصفهان واقع شده که این امر شرایط را برای استفاده بهینه شهروندان فراهم کرده است.

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی گفت: یک ماه و نیم پیش شاهد افتتاح ۲۰ ورزشگاه بودیم که افتتاح امشب در مجموعه غدیر در ادامه همان است.

سرانه ورزشی هر اصفهانی نیم متر مربع است

وی بیان داشت: از آنجا که سرانه ورزشی برای هر شهروند اصفهانی نیم متر مربع است لازم است دستگاه‌های دیگر و بخش خصوصی در توسعه فضاهای ورزشی اقدام کنند.

در ادامه نماهنگی در پاسداشت یاد و خاطره «محمد پاکروان» یکی از افراد بااخلاق عرصه ورزش و ارتباطات و رسانه پخش شد که ماه گذشته متأسفانه بر اثر بیماری درگذشت.

در ادامه شهردار اصفهان که در ابتدای سخنانش تحت تأثیر نماهنگ پخش شده قرار گرفته بود، برای آرامش روح مرحوم پاکروان دعوت به قرائت فاتحه‌ای کرد و افزود: بیماری کرونا شرایط دشواری بر جامعه حاکم کرده است و روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذرانیم چرا که اگر شرایط عادی بود افتتاح امشب را با حضور شهروندان جشن می‌گرفتیم.

دعوت شهردار از مردم؛ دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنید

قدرت الله نوروزی با دعوت موکدانه شهروندان اصفهانی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تصریح کرد: از شما مجدانه استدعا می‌کنم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدیت به خرج دهید تا شاهد این میزان از مرگ و میرها نباشیم.

وی افزود: آئین «هریکشنبه-یک افتتاح» با هدف تزریق امید و نشاط به جامعه برگزار می‌شود تا با به ثمر رسیدن تلاش‌های ایام گذشته شهروندان به رفاه بیشتری دست یابند.

شهردار اصفهان گریزی به ابر پروژه‌های عمرانی در کلان‌شهر اصفهان زد و گفت: عده‌ای هستند که می‌خواهند این تلاش‌ها را تیره و تار کنند غافل از اینکه مردم هشیار هستند.

آغاز ساخت دوازدهمین ایستگاه خط دوم مترو در میدان امام حسین (ع)

وی به شتاب گیری سرعت ساخت خط دوم مترو در کلان‌شهر اصفهان اشاره‌ای کرد و افزود: روز پنج شنبه گذشته مراحل ساخت دوازدهمین ایستگاه در میدان امام حسین (ع)، ابتدای خیابان آیت الله طالقانی آغاز شد.

نوروزی با اشاره به هزاران نفر جوانی که به صورت شبانه روز در زیر زمین مشغول پیشروی خط دوم مترو هستند، اظهار داشت: این روند پیشرفت احداث خط دوم مترو مایه حیرت متخصصان امر شده است.

وی به افتتاح سالن اجلاس، نمایشگاه بین المللی در سال جاری هم اشاره‌ای کرد و گفت: سالن اجتماعات گلستان شهدا که آرزوی دیرینه و سی ساله اصفهانی هاست امسال به بهره برداری می‌رسد.

شهردار اصفهان اعلام کرد: در ایام محرم آئین «هریکشنبه-یک افتتاح» برگزار نمی‌شود اما افتتاح‌های این چهار هفته پس از طی شدن ایام عزاداری در یکشنبه‌های افتتاحی آینده جایگزین می‌شود.