سید موسی خادمی در آیین گرامیداشت هفته حمل و نقل و راهداری که در حوزه هنری خرم‌آباد برگزار شد، افزود: توسعه و پیشرفت اقتصادی بدون راه و حمل و نقل تقریبا غیرممکن است و هیچ اقتصادی بدون این مقوله دوام نخواهد داشت داشت. وی افزود: اگر راه را توسعه ندهیم خدمات رشد نمی‌کنند باید با […]

سید موسی خادمی در آیین گرامیداشت هفته حمل و نقل و راهداری که در حوزه هنری خرم‌آباد برگزار شد، افزود: توسعه و پیشرفت اقتصادی بدون راه و حمل و نقل تقریبا غیرممکن است و هیچ اقتصادی بدون این مقوله دوام نخواهد داشت داشت.

وی افزود: اگر راه را توسعه ندهیم خدمات رشد نمی‌کنند باید با همکاری، آرامشی را در جاده‌ها فراهم کنیم.

خادمی گفت: به سیستم اداری و اجرایی انتقاداتی وارد است و در ارزیابی کلی سیستم اداری چابکی لازم را ندارد که این وضعیت سابقه طولانی دارد اما در سیل حرکت جهادی را در این سیستم دیدیم.

وی رفع نقاط حادثه‌خیز را از دیگر اقدامات برای کاهش تلفات جاده‌ای عنوان کرد و گفت: یکی از مشکلات کنونی کشور آمار بالای تصادف و تلفات جاده‌ای است که طی سال‌های گذشته فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی ترافیکی صورت گرفته که در نتیجه آن تلفات از ۲۵ هزار نفر به ۱۵ هزار رسیده است.

استاندار لرستان بیان کرد: باید همه تلاش کنند تا این آمار به حداقل ممکن برسد، متولیان در زمینه ایجاد راه باید دقت کافی را داشته باشند تا رانندگان با ایمنی در جاده‌ها تردد کنند همچنین فرهنگ رانندگی و رعایت کردن مقررات هم تاثیرگذار است.

خادمی اضافه کرد: نقش دانشگاه علوم پزشکی بسیار مهم است و حضور در صحنه تصادف به موقع موثر است.

وی ادامه داد: در لرستان با حجم و شدت سیل غیرقابل پیش بینی مواجه بودیم که در نتیجه آن یک فاجعه بزرگ رخ داد و بسیاری از کارهای اداری و اجرایی ما را تحت تاثیر قرار داد.

خادمی افزود: بسیاری از اقدامات برای برقراری ارتباط به صورت موقت بوده و با تامین اعتبار و تجهیز امکانات بهسازی می‌شوند.

انتهای پیام