به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، همزمان با هفته اتحاد و با حضور شخصیت های لشکری و کشوری، علما و اندیشمندان جهان اسلام صبح امروز شنبه (۳ آذر ماه) سی و دومین کنفرانس بین المللی اتحاد اسلامی شروع گردید که در مراسم آغازین ریاست جمهور به سخنرانی خواهد پرداخت و پس از ان، شخصیت […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، همزمان با هفته اتحاد و با حضور شخصیت های لشکری و کشوری، علما و اندیشمندان جهان اسلام صبح امروز شنبه (۳ آذر ماه) سی و دومین کنفرانس بین المللی اتحاد اسلامی شروع گردید که در مراسم آغازین ریاست جمهور به سخنرانی خواهد پرداخت و پس از ان، شخصیت های جهان اسلام در مورد ارزش و لزوم اتحاد گفت وگو خواهند کرد.

این کنفرانس از روز شنبه (۳ آذر ماه) شروع و تا روز دوشنبه ( ۵ آذرماه) ادامه خواهد داشت که در حاشیه این مراسم جلسات و کمیسیون های تخصصی برگزار می گردد.

من جمله برنامه های این دوره از کنفرانس اتحاد اسلامی برپایی جشن بزرگ میلاد در آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) هست و شب شعر و نمایشگاه های گوناگون نیز در حاشیه کنفرانس برگزار می گردد.

در این اجلاس ۱۰ کمیسیون برگزار می گردد که من جمله آنان عبارتند از؛ سه کمیسیون ذی ربط به فلسطین و کمیسیون نهادهای تقریب نهاد و کمیته علمای مقاومت، کمیسیون مساعی حمیده، کمیسیون زنان تقریبی، کمیسیون نقش احزاب در کاهش اختلافات مذهبی.

علاوه بر این علما و اندیشمندان جهان اسلام در آستان قدس امام (ره) حاضر  خواهند گردید.

علاوه بر این اتحادیه هایی نیز برای دانشجوهای جهان اسلام مدنظر داشته شده هست.