سید امین قاسمی  با اعلام این خبر افزود: با توجه به بارش شدید باران در دو روز گذشته در استان لرستان، بازدید از ابنیه تاریخی را همزمان با این بارش‌ها و بلافاصله پس از آن در دستور کار قرار دادیم. وی با بیان اینکه خوشبختانه در پی وقوع این بارش‌ها خسارات چندانی به ابنیه تاریخی […]

سید امین قاسمی  با اعلام این خبر افزود: با توجه به بارش شدید باران در دو روز گذشته در استان لرستان، بازدید از ابنیه تاریخی را همزمان با این بارش‌ها و بلافاصله پس از آن در دستور کار قرار دادیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در پی وقوع این بارش‌ها خسارات چندانی به ابنیه تاریخی لرستان وارد نشده است، افزود: با توجه به اینکه از قبل پیش‌بینی شدت بارش در لرستان شده بود، اقدامات حفاظتی و پیشگیرانه در مکان‌هایی که در معرض خطر بودند انجام شده است.

قاسمی اضافه کرد: لرستان با دارا بودن ۱۰۰ پل تاریخی به‌عنوان پایتخت پل‌های تاریخی ایران معروف است و با توجه به اینکه این پل‌ها در مسیر رودخانه‌ها قرار دارند با شدت بارش‌ها و جاری شدن سیل در معرض تخریب قرار می‌گیرند.

او با اشاره به اینکه در سیل فروردین‌ماه امسال نیز حدود ۸۰۰ میلیارد ریال به ابنیه تاریخی، تأسیسات گردشگری و کارگاه‌های صنایع‌دستی استان خسارت وارد شد، یادآور شد: به‌منظور حفاظت از ابنیه تاریخی لرستان بلافاصله پس از سیل، مرمت برخی از پل‌ها و ابنیه تاریخی با منابع استانی در دستور کار قرار گرفته است که برای مرمت‌های اصولی نیازمند اعتبارات ملی و ستاد بحران کشور هستیم.

انتهای پیام