رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز شنبه در حاشیه بازدید از سد دز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: نزدیک به دو و نیم میلیارد مترمکعب آب شیرین در پشت سد دز وجود دارد که این حجم عظیم آب، منظره زیبایی را خلق کرده است. او گفت: در حال حاضر همکاران ما در سد […]

رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز شنبه در حاشیه بازدید از سد دز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: نزدیک به دو و نیم میلیارد مترمکعب آب شیرین در پشت سد دز وجود دارد که این حجم عظیم آب، منظره زیبایی را خلق کرده است.

او گفت: در حال حاضر همکاران ما در سد دز با دقت بالا و در هماهنگی با مرکز دیسپاچینگ سازمان آب و برق خوزستان، به منظور آمادگی لازم برای مقابله با سیلاب روزهای آینده، در هر ثانیه ۱۸۰۰ مترمکعب آب را رهاسازی می‌کنند و این در حالی است که حجم آب ورودی به این سد ۱۳۰۰ مترمکعب بر ثانیه است.

وزیر نیرو افزود: طی روزهای آینده، سه میلیارد مترمکعب ورودی جدید به سدهای خوزستان را پیشبینی می کنیم که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته حدود ۱٫۲ میلیارد متر مکعب آن، ظرفیت خالی سدها را پر خواهد کرد.

اردکانیان اضافه کرد: بخشی از مابقی این آب صرف احیای تالاب هایی می‌شود که این روزها در وضعیت مناسبی قرار دارند و البته با همکاری مردم و مراقبت آنها، بخش دیگری از این آب  از اراضی کشاورزی عبور خواهد کرد که امیدوار هستیم با کمترین خسارات ممکن این اقدام عملی شود.

او ادامه داد: از همکاری کشاورزان و روستاییان تشکر می‌کنیم و آماده پرداخت خسارت های مربوط به عبور سیلاب از اراضی کشاورزی هستیم.

وزیر نیرو در پایان بیان کرد: امیدواریم با تلاش همکاران سختکوش و همراهی مردم خسارات را به حداقل ممکن برسانیم.