امید رضی خلبان پارا گلایدر با مدرک بین المللی پروازهای دونفره در مازندران در اظهار کرد وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه این نوع پرواز تازه ترین، زیباترین و آسان ترین روش پرواز کردن هست، اظهار کرد: این ابزار با بهره گیری از جریان هوا و وزن به پرواز در می آید. وی […]

امید رضی خلبان پارا گلایدر با مدرک بین المللی پروازهای دونفره در مازندران در اظهار کرد وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه این نوع پرواز تازه ترین، زیباترین و آسان ترین روش پرواز کردن هست، اظهار کرد: این ابزار با بهره گیری از جریان هوا و وزن به پرواز در می آید.

وی با بیان اینکه پاراگلایدر بال چتر مشابهی هست که به ابزار فشار باد شکل می گیرد، افزود: این ورزش، با دویدن از فراز تپه ها به طرف پایین به پرواز در می آید و در حقیقت پرواز با پاراگلایدر احتیاج به قدرت بدنی خاصی ندارد و تنها داشتن آمادگی جسمانی و شهامت لازم برای آن کافی هست.

این خلبان ورزش های هوایی در  مازندران با بیان اینکه پرواز پالاگرایدر در سایت روستای “سرکت” این خلبان ورزش های هوایی در  مازندران با بیان اینکه پرواز پالاگرایدر در سایت روستای “سرکت” از توابع شهرستان ساری انجام می گردد، افزود:  این سایت پروازی با ۳ سال سابقه بیش از ۳۰۰۰ پرواز دونفره را انجام داده هست که توان دارد نقش بسزایی در جذب گردشگر داشته باشد.  این خدمات پروازی از ۱۲ ظهر تا غروب همه روزه انجام می گردد؛ ارتفاع پرواز ۴۱۰ متر از سطح دریا بوده و رفتن به بالاتر از این بلندای نیازمند انرژی باد، آفتاب و گرماست.

وی درباره ویژگی خاص این نوع پرواز با بیان اینکه طبیعت پالاگرایدر سرخوردن هست که از آن به عنوان ابزار سُرنده یاد می گردد، اظهار کرد: در هنگام پرواز هر ۸ متر، یک متر از ارتفاع کم می گردد و آرام آرام به صورت سرخوردن پایین می آییم ضمن اینکه هدایت پاراگلایدر در اختیار خودمان بوده و هر جا که بخواهیم توان داریم به زمین بنشینیم.

استقبال مازندرانی ها از پاراگلایدر به عنوان ابزار تفریحی

این خلبان پروازی اظهار کرد: استقبال از این نوع ابزار تفریحی در مازندران فراوان بوده، خصوصا برای افرادی که آرزوی پرواز را در سر می پرورانند از اقبال عمومی خوبی بهره مند هست.  هزینه پرواز در مازندران ۲۰۰ هزار تومان تخمین و  زمان پرواز از ۱۰ دقیقه تعیین شده هست.

کاهش نرخ پروازی با سوبسیدهای دولتی راه جذب گردشگر

وی در جواب به اینکه با کاهش نرخ پروازی میتوان گردشگرهای بیشتری را به این مقوله جذب کرد، یادآور گردید: به سبب اینکه سایت های پروازی از سوی سازمان های دولتی پشتیبانی نشده و تماما به صورت خصوصی اداره می گردد، ما مجبوریم هزینه های خود را مدیریت کنیم.

رضی با بیان اینکه تجهیزات استفاده شده برای سایت های پروازی بیشتر از ۸۰ میلیون تومان بوده هست، تصریح نمود: هرچند در استان های تهران و سایر استان ها نرخ پرواز پاراگلایدر به  بیشتر از ۴۰۰ هزار تومان می رسد اما اگر از سوی بخش های دولتی پشتیبانی شویم میتوان با عرضه سرویس های ارزان نرخ با کاهش تعرفه ها به جذب گردشگر و توریست در مازندران اقدام کرد.

پرواز ۲ میلیونی با پاراگلایدر در ترکیه

این خلبان ورزشهای هوایی، یکی دیگر از دلایل تعرفه بالای پرواز با گلایدر را خرید امکانات با دلار عنوان نمود و اظهار کرد: به سبب اینکه تمام تجهیزات پاراگلایدر با دلار تبادل می شود ما امکان کاهش تعرفه بدون سوبسیدهای دولتی را نداریم.  در کشورهای همسایه مثل ترکیه و کشورهای  اروپایی پرواز ۱۰ دقیقه ای با پاراگلایدر برای هر کدام از ایرانیان  1میلیون و 500 تا 2 میلیون تومان تمام می گردد.

درآمد به ریال، هزینه با دلار

وی علاوه بر این با اشاره به اینکه تمام مردم توان دارند از این امکان پرواز استفاده نماید و احتیاج به آموزشی جدی ندارند، افزود: خلبان حرفه ای این پرواز را مدیریت خواهد کرد ضمن اینکه فیلمبرداری هم در در خلال پرواز انجام می گردد تا خاطره ای خوش در لحظه را برای گردشگران ثبت نماید.

این مربی پروازی تصریح نمود: پرواز پاراگلایدر برای افرادی که قصد دارند در این رشته ورزشی به صورت جدی فعالیت نمایند نیز میسر هست و این سایت،  پروازهای آموزشی را نیز در دستور کار خود دارد که علاقمندان توان دارند با ثبت اسم از خدمات تخصصی و آموزشی استفاده نمایند.

پرواز پاراگلایدر گردشگری همه فصلی در مازندران

رضی با بیان اینکه از پرواز با پاراگلایدر میتوان یک ورزش و یا گردشگری همه فصلی در مازندران اسم برد، افزود: در همه فصول امکان پرواز در ارتفاع وجود دارد و تنها مانع عدم پرواز، بارش باران و برف هست؛ در در خلال بارش باران و یا برف و طوفان امکان پرواز وجود ندارد.

تنها ۴ شهر مازندران خدمات پروازی دارند

وی اظهار کرد: در ابتدا سایت پروازی ساری خدمات تفریحات پروازی و آموزشی را در مازندران راه اندازی نمود و پس از آن ۳ سایت دیگر در شهرستان های بهشهر، قائمشهر و بابل مشغول به فعالیت در این زمینه گردیدند.

این خلبان گفته بود: پرواز خلبان ها به صورت “تنها” این خلبان گفته بود: پرواز خلبان ها به صورت “تنها” با مجموع 40 تا ۵۰ نفر همه روزه در مازندران انجام می گردد و پرواز دونفره با کمک خلبان نیز آمار خوبی را به خود اختصاص داده هست که نشان از حجم بالای این زمینه گردشگری در مازندران دارد. همچنین مسابقات کشوری پاراگلایدر در بخش “هدف زنی و فرود و دقت” 

انتهای پیام