علی خوان پایه روز سه شنبه در کمیته برنامه ریزی گچساران اظهار داشت: از این میزان اعتبار یکهزار و ۱۴۰ میلیارد ریال امروز بین دستگاه های اجرایی توزیع می شود. وی بیان کرد: ۱۷۰میلیارد ریال از این اعتبارات از محل استانی، ۶۱۰میلیارد ریال از محل درامد نفت و ۲۰۰میلیارد ریال از محل توازن منطقه ای […]

علی خوان پایه روز سه شنبه در کمیته برنامه ریزی گچساران اظهار داشت: از این میزان اعتبار یکهزار و ۱۴۰ میلیارد ریال امروز بین دستگاه های اجرایی توزیع می شود.
وی بیان کرد: ۱۷۰میلیارد ریال از این اعتبارات از محل استانی، ۶۱۰میلیارد ریال از محل درامد نفت و ۲۰۰میلیارد ریال از محل توازن منطقه ای است.
خوان پایه ادامه داد: ۵۰میلیارد ریال اعتبار امسال از محل ارزش و افزوده برای توسعه ورزش و نوسازی این شهرستان اختصاص یافت.

فرماندار گچساران گفت: اعتبارات عمرانی این شهرستان در ۲۸ فصل و ۵۶ برنامه توزیع شد.

وی با اشاره به اهمیت سیمای شهری، روستایی و عشایر برای جذب سرمایه گذار و رونق صنعت گردشگری به عنوان نیازهای اقتصادی شهرستان گفت: ۲۴درصد از اعتبارات توزیع شده امسال به این بخش ها تخصیص یافته است.
خوان پایه عنوان کرد: همچنین ۱۴ و نیم درصد اعتبارات به فصول آب و ۱۱ و هفت دهم ورزش و تفریحات در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: میزان اعتبارات استانی در نظر گرفته شده نسبت با سال ۹۸بیش از ۶۰درصد کاهش یافته است.
خوان پایه ادامه داد: یکهزارو ۷۴۰میلیارد ریال از محل اعتبارات، استانی، نفت و توازن منطقه ای  در سال گذشته به طرح های عمرانی این شهرستان اختصاص یافت در حالی که امسال یکهزارو ۱۴۰میلیارد ریال بوده است.
فرماندار گچساران گفت: از محل اعتبارات استانی سال ۹۹-۹۸ بیش از ۵۰درصد استانی، ۲۰درصد نفت و گاز و ۲۵درصد توازن جذب شد.
خوان پایه گفت: امسال همچنین ۲ هزار و ۳۵۰میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی به طرح های بزرگ عمرانی گچساران تخصیص یافته است.

خوان پایه تصریح کرد: بودجه ملی بیشتر به طرح های راهسازی، تامین آب کشاورزی وآب و فاضلاب اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۲۳ طرح عمرانی در گچساران در حال اجراست ابراز داشت: طرح هایی که دارای بیشترین پیشرفت فیزیکی هستند در اولویت اختصاص بودجه امسال قرار دارد.

خوان پایه گفت: افزایش محصولات آبی، کنترل مبارزه با آفات،تامین اب، کاهش الودگی، حفاظت گونه های زیستی، توسعه خدمات شهری، روستایی و عشایری، طرح هادی، توسعه راه ها، توسعه زیر ساخت های ورزشی، اصلاح شبکه برق از مهمترین طرح های در دست اجرا در گچساران است.

وی گفت: بهره برداری طرح های بالای ۷۰درصد، اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و اجرای طرح های جهش تولید از برنامه های دولت تدبیر و امید در سالجاری است.

خوان پایه اظهار داشت: هفت میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال اعتبار برای روستاهای فاقد دهیاری این شهرستان در سالجاری در نظر گرفته شده است.

شهرستان ۱۲۴ هزار نفری و نفتخیز گچساران در جنوب غربی کهگیلویه وبویراحمد قرار دارد.