خبرورزشی: آرمین سهرابیان، مدافع ۲۴ ساله اهل استان گلستان و متولد شهر گرگان که در ابتدای فصل هفدهم لیگ برتر از باشگاه سپاهان جدا و به استقلال پیوست. سهرابیان در طول دو فصل حضورش در این تیم ۲۶ بار در لیگ برتر برای استقلال به میدان رفت که ۸ بازی در لیگ هفدهم و ۱۸ […]

خبرورزشی: آرمین سهرابیان، مدافع ۲۴ ساله اهل استان گلستان و متولد شهر گرگان که در ابتدای فصل هفدهم لیگ برتر از باشگاه سپاهان جدا و به استقلال پیوست.

سهرابیان در طول دو فصل حضورش در این تیم ۲۶ بار در لیگ برتر برای استقلال به میدان رفت که ۸ بازی در لیگ هفدهم و ۱۸ بازی در لیگ هجدهم برایش ثبت شد. او در لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۸ نیز ۵ بار برای استقلال به میدان رفت و توانست این تجربه را در لیگ ۲۰۱۹ قهرمانان آسیا هم دو بار دیگر تکرار کند تا فوتبالیست جوانی که در سال ۱۳۹۶ به استقلال آمده بود امروز پس از ۲ سال، بازیکنی باتجربه بین‌المللی و آشنا با فوتبال لیگ برتری باشد.

او در ابتدای فصل جاری لیگ برتر و به دلیلی که هنوز هم برای طرفداران استقلال به طور واضح شرح داده نشده از این تیم کنار گذاشته شد.

آندره‌آ استراماچونی در نخستین روز‌های حضورش در تمرینات استقلال در یک اقدام تنبیهی سهرابیان، باقری و کریمی را از لیستش خط زده و آن‌ها را در اختیار باشگاه قرار داد تا سهرابیان راهی باشگاه سایپا شود. بازیکنی که در تیم جدیدش در هر ۱۶ بازی این فصل ۹۰ دقیقه در ترکیب سایپا به میدان رفته و ۱۴۴۰ دقیقه حضور در لیگ را به تجربیات قبلی اش اضافه کرده است.

فوتبالیستی که پست تخصصی اش بازی در هافبک دفاعی است ولی در استقلال ثابت کرد در پست دفاع چپ و دفاع میانی هم قابلیت بازی را داراست. نام سهرابیان حالا در جمع بازیکنانی دیده می‌شود که گفته شده اگر فرهاد مجیدی به استقلال برمی گشت او هم جزو نفرات نیم‌فصل دوم استقلال بود!

در این ارتباط از نزدیکان سهرابیان شنیدیم به آن‌ها گفته از استقلال تماس‌هایی با او برقرار شده و خواهان بازگشتش به این تیم هستند و او این درخواست را کنار پیشنهاد سپاهان گذاشته ولی هنوز جواب قطعی بله یا نه را به هیچ یک از این دو باشگاه نداده است.

ضمن اینکه سهرابیان جزو بازیکنان مورد اعتماد ابراهیم صادقی سرمربی سایپا هم بوده و ظاهراً برای جدایی از تیم جدیدش کار دشواری خواهد داشت. البته حالا که حضور مجیدی روی نیمکت استقلال منتفی شده و احتمال بازگشت استراماچونی به استقلال قوت گرفته احتمال بازگشت سهرابیان هم کم شده است.