آفتاب نیوز : نوامبر ماهی هست که سرمایه گذاران بیت کوین تلخی آن را از یاد نخواهند برد. بزرگترین ارز دیجیتال جهان ماه نوامبر خود را با سقوط ۳۷ درصدی نرخ به انتهاء برد که بدترین سقوط آن از آوریل ۲۰۱۱ تا به حال هست. ارز دیجیتال در آن ماه هم ۳۹ درصد از اعتبار […]

آفتاب نیوز : نوامبر ماهی هست که سرمایه گذاران بیت کوین تلخی آن را از یاد نخواهند برد. بزرگترین ارز دیجیتال جهان ماه نوامبر خود را با سقوط ۳۷ درصدی نرخ به انتهاء برد که بدترین سقوط آن از آوریل ۲۰۱۱ تا به حال هست. ارز دیجیتال در آن ماه هم ۳۹ درصد از اعتبار خود را از دست داده بود.
بیت کوین که ماه نوامبر خود را در قیمتی بالاتر از ۶۳۰۰ دلار آغاز نموده بود، با بسته شدن معاملات ماه نوامبر در جمعه شب تا ۳۸۷۸.۶۶ این ارز دیجیتال اکنون بیشتر از ۷۰ درصد از اوائل ۲۰۱۸ تا به حال سقوط کرده هست و ۸۰ درصد نسبت به رکورد ابدی خود که در سال گذشته به ثبت رسانده بود افت کرده هست.
بر طبق داده های کوین مارکت کپ دات کام، در ماه نوامبر اعتبار بازار کل ارز های دیجیتال با اهمیت جهان، ۷۰ میلیارد دلار سقوط نمود. اکس آرپی، دومین ارز دیجیتال جهان، ۱۸ درصد در ماه نوامبر سقوط نمود، درحالی که اتروم ۴۳ درصد از اعتبار خود را از دست داد.
بیت کوین که در ماه اکتبر شرایط پایداری را تجربه می کرد، این ماه با تغییری عجیب دچار نوسانات شدید گردید و سقوط نمود. حتی با سقوط بازار های جهان در ماه اکتبر، بیت کوین بدون نوسان خاصی در ۶۴۰۰ دلار خرید و فروش می گردید. در اواسط نوامبر با اعلام رسمی تقسیم شبکه بیت کوین کَش به دو ورژن مختلف، سقوط نرخ ها آغاز گردید و به ارز های دیجیتال دیگر هم سرایت کرد.
مهر