به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت که نرخ پایه بازار جهانی هست، ۱۸ سنت یا ۰.۲ ۲ درصد نسبت به دیروز کاهش یافت و به ۷۴.۶۳ ۶۳ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴ سنت افزایش نسبت به روز چهارشنبه، به ۶۷.۹۰ […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت که نرخ پایه بازار جهانی هست، ۱۸ سنت یا ۰.۲ ۲ درصد نسبت به دیروز کاهش یافت و به ۷۴.۶۳ ۶۳ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴ سنت افزایش نسبت به روز چهارشنبه، به ۶۷.۹۰ ۹۰ دلار در هر بشکه رسید.

بازارهای بین المللی تحت تاثیر دعوای تجاری میان آمریکا و چین که رشد اقتصاد جهانی را در فراروی تهدید قرار داده هست، ضعیف شده اند.

آمریکا و چین روز پنج شنبه با اجرای تعرفه تنبیهی ۲۵ درصدی روی واردات کالاهای یکدیگر به اعتبار ۱۶ میلیارد دلار، جنگ تجاری میان دو کشور را شدت بیشتری بخشیدند.

۳ ۵ درصد از رشد تولید ناخالص داخلی چین در سال ۲۰۱۹ خواهد کاست.۵ اما برای آمریکا، تنگنا های تجاری حدود یک چهارم یک درصد از رشد تولید ناخالص داخلی این کشور کم خواهد کرد. در بازارهای نفت آمریکا، کاهش ذخایر نفت از نرخ وست تگزاس اینترمدیت حمایت کرد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز چهارشنبه اعلام نمود ذخایر نفت تجاری در هفته منتهی به ۱۷ اوت، به میزان ۵.

۸ میلیون بشکه کاهش یافته و به ۴۰۸.۸ ۳۶ میلیون بشکه دست یافته هست.۳۶ طبق گزارش رویترز، تولید نفت آمریکا در مدت ذکر شده به ۱۱ میلیون بشکه در روز افزایش یافت.

این به معنای آن هست که سه تولیدکننده بزرگ جهان دربردارنده روسیه، آمریکا و عربستان سعودی حالا با تولید حدود ۱۱ میلیون بشکه در روز، یک سوم از تقاضای جهانی را تامین می کنند.

انتهای پیام