به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، اسدالله بادامچیان من جمله شخصیت های سیاسی اصولگرایی هست که جدیدا فعالیت خود را در توییتر آغاز نموده و تاحالا شش پیام توییتری داشته هست، البته او اولین موتلفه ای نیست که از توییتر استفاده می نماید. پیش از این سیدمصطفی میرسلیم نیز در توییتر فعال شده بود. […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، اسدالله بادامچیان من جمله شخصیت های سیاسی اصولگرایی هست که جدیدا فعالیت خود را در توییتر آغاز نموده و تاحالا شش پیام توییتری داشته هست، البته او اولین موتلفه ای نیست که از توییتر استفاده می نماید. پیش از این سیدمصطفی میرسلیم نیز در توییتر فعال شده بود.

بادامچیان در آخرین پیام توییتری خود نوشته هست که « مردم با عزم و انتخاب خود بر ناکارآمدی ها غلبه خواهند کرد.» » بادامچیان طبق معمول در پیام های خود از هشتک الف-با، دولت- حزبی یا دولت مسیولیت پذیر استفاده می نماید.

این فعال سیاسی باسابقه اصولگرا با اشاره به فعالیت فرهنگی خود پیش از انقلاب من جمله تهیه نوار کاست از سخنرانی های امام خمینی(ره) یا تهیه فیلم در موسسه «فیلم در خدمت دین» گفته بود: من به طور مستمر از وسیله روز برای تصریح اعتبار های دینی بهره برده ام و استفاده من از توییتر نیز در همین راستاست.

متن اظهار کرد و گوی ایسنا با اسدالله بادامچیان در مورد آغاز فعالیتش در توییتر به توصیف زیر هست:

اصولگرایان نسل شما پیش از این ارتباط خوبی با فضای سایبری نداشتند اما جدیدا این نسل نیز به استفاده از فضای سایبری ترغیب شده اند. جدیدا نیز شما در فصای توییتر فعالیت خود را آغاز نموده اید. چه عاملی باعث شد که اسدالله بادامچیان یکی از نسل اولی های انقلاب وارد توییتر گردد؟

چه عاملی باعث شد که اسدالله بادامچیان یکی از نسل اولی های انقلاب وارد توییتر گردد؟ملت ما مثل همه ملت ها ترکیبی از جوان تا پیر می باشند. تفکیک و جداسازی ها در یک چرخه نسلی و جدا افکنی بین نسل روز گذشته امروز در فلسفه ما که روزانه را عاشورا می داند، صحیح نیست؛ زیرا در عاشورا، حبیب بن مظاهر پیر را در کنار جوانان و نوجوانان، یکی می دانند.

فضای سایبری یک وسیله پیام رسانی هست. نسل قبل و بعد ندارد، ما همه یک هستیم. استفاده یا عدم استفاده از تجهیزات، بستگی به شرایط و انجام وظیفه به روز دارد. امثال من در آغاز انقلاب اسلامی از همه وسیله نوین من جمله ضبط صوت و نوار کاست استفاده کردیم به طور مثال اظهارات امام خمینی (ره) را نوار کرده و در نشست ها مردمی و خصوصی پخش می کردیم. فیلم و نمایش و استفاده از هنر برای اعتبار های متعالی را آغاز کرده و «موسسه فیلم در خدمت دین» را با کمک مردم راه اندازی نمودیم. دکلمه را رایج شدن دادیم، به صورت مثال نوار کاست شعر زیبا و انقلابی زنده یاد بهجتی اردکانی را که آقای شریفی نیا دکلمه کرده بود تا حدود یک میلیون نوار پخش کردیم.

استفاده من از سایت و جدیدا توئیتر ذی ربط به پیشینه طولانی در استفاده از وسیله روز هست. اعتقاد دارم فضای سایبری یک مجال برای همه ارزشگراهاست. آنان توان دارند از طریق شبکه مجازی حرف خود را منتشر کنند و ابتذال غرب و کذب سازی ها را معلوم نمایند. فضای سایبری، مجال بسیار خوبی هست برای پاسخگویی به شایعات و ابهامات و روشنگری در گسترش اطلاعات ملت.

ایران در تمدن فرهنگ والای خود پیش از اسلام و در تمدن و فرهنگ ایران و اسلام در قرون بعد از اسلام آنقدر زیبایی و خوبی دارد که ابتذال و فریبکاری در شبکه های مجازی خارجی در مقابل آن زیبایی ها، چیزی به شمار نمی آید. به طور مثال شعار زیبای چند هزار ساله ایران در زمینه فرهنگ اهورایی و اهریمن ستیزی که پندار نیک، گفتار نیک، مشی نیک هست، به چه سبب برای همگان و جهان اسیر تاریکی ها از طریق شبکه مجازی ترویج نشود؟

به طور مثال شعار زیبای چند هزار ساله ایران در زمینه فرهنگ اهورایی و اهریمن ستیزی که پندار نیک، گفتار نیک، مشی نیک هست، به چه سبب برای همگان و جهان اسیر تاریکی ها از طریق شبکه مجازی ترویج نشود؟پیشنهاد من این هست وقت خود را صرف دعواهای بی فایده جناحی نکنیم، لکن فرهنگ خود را تبلیغ کرده و از وسیله روز، بهره ببریم.

شما به اعتبار گراها سفارش می کنید که از فضای سایبری استفاده نمایند در حالیکه توییتر در ایران فیلتر هست. آیا تناقضی در درخواست شما و فیلتر بودن توییتر وجود ندارد؟

آیا تناقضی در درخواست شما و فیلتر بودن توییتر وجود ندارد؟مشاهده می کنید که مسئولین بویژه مسئولین اجرایی که مجری قوانین می باشند از این وسیله استفاده می نمایند. مقررات و قوانین باید استعداد اجرای همه گیر دارا باشند. منع ها برای قبح ها و بدی ها و زیان آورهاست. والا تصریح شعار پندار و گفتار و کردار نیک، یا شعار المسلمون کلهم اخوه که برادری و تساوی را داد می کند، هدایایی هست برای مردم خسته از بی فرهنگی ها و تبعیض ها و ستمگری ها، که ای کاش همه فضاهای مجازی از این زیبایی ها پر گردد.

شما از هشتک الف-با در توییتر استفاده می نماید. این هشتک مخفف «اسدالله بادامچیان» هست یا معنا دیگری دارد؟

این هشتک مخفف «اسدالله بادامچیان» هست یا معنا دیگری دارد؟الف – باء آغاز خواندن، نوشتن، و آموختن و سازندگی هاست. مقدمه اندیشه و بینش مردم سالاری هست که با ذوق و ادبیات ایران و اسلام همراه هست.

نام نشریه هفتگی موتلفه «شما» هست که مخفف شهدای موتلفه اسلامی هست اما میتوان با ذوق های دیگر از آن استفاده نمود مثل اینکه بگویم این نشریه شماست. در ضمن مخفف نام و فامیل بنده هم هست.

شما در یکی از پیام های توییتری خود نوشته اید که مردم با عزم و انتخاب خود بر ناکارآمدی ها غلبه خواهند کرد. این پیام معنا انتخاباتی دارد؟

این پیام معنا انتخاباتی دارد؟این مفهومی فراتر از انتخابات دارد. محدود به انتخابات نیست اما انتخاب را هم در بر دارد. بستگی به بیننده دارد آیا شما، از آن، انتخابات را می یابید؟

پس شما فعالیت انتخاباتی خود را آغاز نموده اید؟

کی آغاز کرده ام؟

بستگی به بیننده دارد آیا شما، از آن، انتخابات را می یابید؟شما نوشته اید که مردم با عزم خود ناکارآمدی را تغییر دهند.

این فراتر از انتخابات هست و ذی ربط به همه امور هست.

شما از کلیدواژه هایی مثل مردم، انتخاب، عزم یا هشتک دولت حزبی استفاده نمود اید. این کلیدواژه ها آنالیز توییت شما را به سمت انتخابات سال آینده مجلس می برد.

کلید واژه های مردم، انتخاب، اداره یا هشتک دولت حزبی، کلید واژه های انقلاب اسلامی و عمومی هست که در انتخابات هم بکار می روند. در مورد دولت حزبی اعتقاد دارم که دولت را یک حزب پاک و کارآمد و قوی خوب تر از یک شخصیت با چند نفر از اطرافیان خودش اداره می کند. کسی در این شکی دارد؟

کسی در این شکی دارد؟ای کاش چنین حزبی در کشور داشتیم.

هرکس می اندیشد نداریم به دنبال داشتن آن برآید یا جستجو کرده آنرا پیدا می نماید.

آقای بادامچیان در گفت وگو های شما عدم شفافیت وجود دارد. خوب تر هست واضح تر به سوال های من جواب دهید.

به چه سبب عدم شفافیت؟ مردم حرف مرا می شنوند و مطالعه می کنند و آن را بخوبی متوجه می باشند. ملت ما در ادبیات خود از راز و رازها هم آگاهی دارد مثل اشعار حافظ و ادبیات فارسی که مملو از راز و راز هست و همه از بی سواد و دانشمند اشعار حافظ را مطالعه می کنند و لذت می برند. قرآن هم الف، لام، میم و حروف مقطع بکار می رود تا ذوق آدم ها را فعال کند.

ولی ما در مورد سیاست حرف می زنیم نه ادبیات.

  شفافیت سیاسی غیر از شفافیت لازم برای حکومت و اداره جامعه هست. سیاست هم سر و کار با ادبیات دارد. مگر سیاست بی ادب هست؟

مگر سیاست بی ادب هست؟برای اداره حکومت، یک حزب پاک دست و قوی باید شفافیت هم داشته باشد.

آن در اداره حکومت هست که حق با شماست.    این راز و رازها هم شفافیت را از بین نمی برد.

شما به عدم شفافیت اصرار دارید و من هم دنبال شفافیت هستم و به همین سبب بحث ما به نتیجه نمی رسد.

آزادی بیان همین هست دیگر، شما دیدگاهی دارید و بر طبق آن عمل می کنید من هم نظرم را دارم و به آن عمل می نمایم. شوخی کنم؟ شما اگر با حافظ گفت و گو می کردید لابد به وی می اظهار کردید حرف خود را واضح بگو و به چه سبب می گویی دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند؟

شوخی کنم؟ شما اگر با حافظ گفت و گو می کردید لابد به وی می اظهار کردید حرف خود را واضح بگو و به چه سبب می گویی دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند؟ما از مبحث گفت و گو فاصله گرفته ایم. آیا فعالیت در توییتر نظر شخصی شما بوده هست یا برای این کار با سایر اعضای موتلفه هم مشورت کرده اید؟

آیا فعالیت در توییتر نظر شخصی شما بوده هست یا برای این کار با سایر اعضای موتلفه هم مشورت کرده اید؟توییتر من ذی ربط به نظرات بنده و نظر شخص من هست. موتلفه به اعضای خود آزادی اظهار نظر داده هست و آنان را در قالب های حزبی محدود نمی کند.

فعالیت شما در توییتر چه بازتابی میان اصولگریان نسل خودتان داشته هست؟

بنظرم مورد توجه و استقبال خوبی از همه جریان ها و مردم از هر سنی قرار گرفته هست. نمونه آن گفت و گو شما و دوستان دیگر هست از همه متشکرم از شما هم متشکرم. امید دارم بیان کننده گویایی در بضاعت خود برای همه دوستان باشم.

اظهار کرد و گو از خبرنگار ایسنا: محسن فرامرزی

انتهای پیام