آفتاب نیوز :  سعید جلیلی شامگاه چهارشنبه در دیدار با دانشجوهای بوشهر در دانشگاه فرهنگیان این شهر گفت: دشمن به خوبی می دانست که اگر در بحث اتمی برنده گردد و بتواند آن را متوقف کند یا روند رو به رشد آن را کاهش دهد، توان دارد در راستای های دیگر نظیر برد موشکی نیز […]

آفتاب نیوز :  سعید جلیلی شامگاه چهارشنبه در دیدار با دانشجوهای بوشهر در دانشگاه فرهنگیان این شهر گفت: دشمن به خوبی می دانست که اگر در بحث اتمی برنده گردد و بتواند آن را متوقف کند یا روند رو به رشد آن را کاهش دهد، توان دارد در راستای های دیگر نظیر برد موشکی نیز ورود پیدا نماید.
وی اضافه کرد: وظیفه دانشگاه و دانشگاهیان این هست که روند حرکت دشمن را کاوش و راههای مبارزه با آن را برنامه ریزی کنند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، با بیان اینکه دانشجوهای و دانشگاهیان برجام خوانی را آغاز کنند، اضافه کرد: در برجام از کشور ما درخواستی نسبت به ۱۰۰ حق مسلم دربردارنده ۳۳ حق علمی و ۲۳ حق تحقیق و توسعه انصراف دهیم؛ به گفته دشمن، ما کامل به برجام پایبندی داشته ایم اما نتیجه آن چه گردید؟ دشمن چه برخوردی کرد؟ آمریکا به صورت رسمی از پایبندی خارج گردید و از ما خواسته اند نه فقط بازهم به تعهدها خود متعهد باشیم لکن تعهدها جدید را نیز قبول کنیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنده از اول طی نامه ای که رسانه ای هم نکردم، ایرادات برجام را برای رییس جمهور درج کردم.
وی بیان داشت: مشکل آمریکا این هست که انقلاب اسلامی به عنوان پدیده و نمادی در دنیا معروف هست که نه فقط بدون آمریکا، لکن با مبارزه با آمریکا نیز توانسته پیشرفت کند؛ دشمن و بویژه آمریکا از اینکه ایران توانسته آمریکاستیزی و مبارزه با زورگویی و حق طلبی را در دنیا به عنوان یکی از کلیدی ترین عاملان پیشرفتش معرفی کند، دچار وحشت شده هست و با هر حربه و ابزار ای قصد دارد موفقیت هایی را که ایران در این ۴۰ سال به دست آورده، از چشم همه بپوشاند و یا آنان را کمرنگ کند و تغییر دهد و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد و این راهبرد کلیدی آمریکا هست.
جلیلی با بیان اینکه امروز پس از ۴۰ سال حجم ها و ابزارها بسیاری در ایران اسلامی شکل گرفته هست، گفت: دشمن قصد ندارد این اقدامات بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال دیده گردد؛ انقلاب اسلامی ایران برای آرمانهای حداقلی شکل نگرفته، لکن باید نگاه همه به قله ها باشد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه دانشگاهیان وظیفه سنگین کاوش موفقیت ها و علل تحقق و ناکامی ها را در این ۴۰ سال بر عهده دارند، گفت: علل موفقیت ایران در این ۴۰ سال این بوده که هر جا نگاهمان انقلابی بوده، موفقیت ها و برتری شکل گرفته و هر جا نگاهمان غیرانقلابی و چشم به دشمن بوده ناکامی ها شکل گرفته هست.
وی اضافه کرد: در این ۴۰ سال به موفقیت های چشم گیری دست پیدا نموده ایم و این وامدار نگاه انقلابی بوده هست؛ با این وجود هنوز تا رسیدن به قله فاصله هست و باید با برنامه ریزی و نگاهی انقلابی به قله رسید.
جلیلی عنوان داشت: هر جا آحاد مردم احساس مسولیت کردند و بی تفاوت نبودند، موفقیت حاصله و همه باید در وسع خود برای دستیابی به موفقیت فعال باشیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، علاوه بر این رئیسعلی دلواری را نماد استعمارستیزی دانست و گفت:  او توانست با به موقع عمل کردن به وظیفه ملی و مذهبی خود، جلوی دشمن بایستد؛ رئیسعلی دلواری اذن گستاخی دشمن و تعرض به خاک وطن را نداد.
وی دنبال کرد: رئیسعلی دلواری اذن نداد دشمن به سرزمینش تعرض کند و نشان داد، تعرض برای دشمن هزینه بسیار سنگین دارد و همه باید به دشمن به چنین چشمی ببینیم؛ چه کسی سال کنونی رئیسعلی دلواری را ترور کرد؟ دشمن افرادی را از درون به این کار گماشت، پس دشمن وقتی می بیند در مبارزه موفق نیست، با استفاده از افرادی در درون موجبات شکست را فراهم می آورد.
مرجع: فارس