بابک دین پرست روز چهارشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مشترک با شهرستان شهریار و تهران افزود: رفع موانع تولید و تحقق جهش تولید باید سر لوحه فعالیت‌های مدیران قرار گیرد و متوجه باشند که فرمان رهبر معظم انقلاب با جهش در برنامه و تفکر مدیران اجرایی خواهد شد. وی پس […]

بابک دین پرست روز چهارشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مشترک با شهرستان شهریار و تهران افزود: رفع موانع تولید و تحقق جهش تولید باید سر لوحه فعالیت‌های مدیران قرار گیرد و متوجه باشند که فرمان رهبر معظم انقلاب با جهش در برنامه و تفکر مدیران اجرایی خواهد شد.

وی پس از حضور در شرکت الیاف تولید کننده نخ های پلاستیکی و پلی استری ضمن بازدید و دریافت گلایه کارگران محدود و نظرات مدیران این واحد نیمه تعطیل اظهارداشت: با توجه به محدودیت‌های که از ۲ سال پیش در نتیجه تحریم‌ها در کشور ایجاد شده است از ورود محصولات تولیدی مشابه خارجی جلوگیری می شود.

دین پرست ادامه داد: متاسفانه از این فرصت گرانبها در برخی پروژه های بزرگ استفاده نشده است.

معاون امور اقتصادی وزیر کشور گفت: احیا و راه اندازی واحدهای بزرگ بلا تکلیف نیازمند استفاده مدیران و سرمایه گذاران این واحدها از فرصت‌های ایجاد شده است.

دین پرست یادآورشد: ضعف مدیریتی در حال حاضر علت اصلی رکود و توقف خطوط تولید این پروژه هاست.

وی با نام بردن از رکود حاکم برخطوط تولید واحد عظیم الیاف ایران اعلام کرد: این واحد بزرگ که روزی یک هزار و ۲۰۰ نیرو در استخدم داشت هم اکنون ۶ نفر نیرو دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با تاکید بر ضرورت احیای کارخانه الیاف گفت: بنیاد مستضعفان می تواند با ارایه طرح احیا این مجموعه عظیم را به چرخه تولید باز گرداند.

دین پرست افزود: هر گونه مساعدت در روند اجرایی این مجموعه منوط به ارایه طرح احیا ظرف یکماه آینده از سوی بنیاد مستضعفان خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور در ادامه با حضور در جلسه کارگروه تسهیل استان در محل  شرکت صنایع بهشهر، با اشاره به چرخه معیوب اخذ استعلام ها خواستار حذف بی مورد در بخش صنعت و تولید شد.

وی با انتقاد از این شیوه غلط؛ استعلام گیری بی مورد را مانع جهش تولید دانست و تصریح کرد: اگر مدیران بتوانند استعلام ها را شخصا تا نتیجه نهایی پیگیری کنند و درگیر نامه نگاری‌های اداری نشوند آن زمان جهش تولید شکل خواهد گرفت.

دین پرست ناهماهنگی بین بخشی، ترخیص ماشین آلات صنایع و مواد اولیه و تامین ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی را از جمله مهمترین مسایل این واحدهای صنعتی و به مراتب در کشور بیان و خاطر نشان کرد: این موارد هم اکنون پاشنه آشیل واحدهای تولیدی ماست که باید با هماهنگی و درایت مدیران تسهیل و تسریع شود.