به گزارش خبرنما  به نقل از شرکت ملی گاز ایران، حسین باغبان اظهار کرد: با تلاش کارکنان و متخصصان واحد مهندسی و خدمات فنی پالایشگاه، سه طرح شامل احداث ساختمان مرکز رصد و پایش حراست، سامانه سیگما و ارتقای عملکرد سامانه PDCS ایستگاه برق شماره به‌طور هم‌زمان به بهره‌برداری رسیدند. وی افزود: ﭘﺪﺍﻓﻨﺪ ﻏﯿﺮﻋﺎﻣﻞ موضوعی […]

به گزارش خبرنما  به نقل از شرکت ملی گاز ایران، حسین باغبان اظهار کرد: با تلاش کارکنان و متخصصان واحد مهندسی و خدمات فنی پالایشگاه، سه طرح شامل احداث ساختمان مرکز رصد و پایش حراست، سامانه سیگما و ارتقای عملکرد سامانه PDCS ایستگاه برق شماره به‌طور هم‌زمان به بهره‌برداری رسیدند.
وی افزود: ﭘﺪﺍﻓﻨﺪ ﻏﯿﺮﻋﺎﻣﻞ موضوعی بسیار مهم است و هر روز که می‌گذرد بر اهمیت آن افزوده می‌شود. تاکنون اقدام‌های مطلوبی در زمینه آموزش، فرهنگ‌سازی، پیاده‌سازی الزام‌ها و اهداف پدافند غیرعامل با رویکرد پروژه‌محور در سطح پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی محقق شده و با تکیه بر توان داخلی در حال انجام است.
سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: پروژه‌های یادشده افزون بر تحقق اهداف راهبردی و ارتقای تاب‌آوری بخشی از زیرساخت‌های حیاتی پالایشگاه، افزایش ضریب امنیت تولید پایدار را به همراه دارد و در مجموع با بهره‌مندی از توانمندی داخلی و فعالیت ۷ هزار و ۲۰۰ نفرساعت کار بدون حادثه از مرحله طراحی، اجرا و ساخت، به بهره‌برداری رسیدند.
به گفته باغبان، پالایشگاه دوم اکنون با همه توان برای تولید گاز مورد نیاز کشور در فصل‌ سرد سال و شکوفایی اقتصاد کشور گام بر می‌دارد.