به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، علی رغم مشکلات اقتصادی که ایرلاین های داخلی در طول ماه های گذشته با آن روبه رو بودند، آخرین ارزیابی ها از شرایط بازار نشان می دهد که نرخ بلیت حتی از نرخ های مصوب شهریورماه نیز پایین تر آمده و با میانگین حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، علی رغم مشکلات اقتصادی که ایرلاین های داخلی در طول ماه های گذشته با آن روبه رو بودند، آخرین ارزیابی ها از شرایط بازار نشان می دهد که نرخ بلیت حتی از نرخ های مصوب شهریورماه نیز پایین تر آمده و با میانگین حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان به فروش می رسد.

این درحالی هست که ایرلاین ها قبل از این تهدید کرده بودند که در صورت نرسیدن ارز نیمایی نسبت به افزایش نرخ بلیت هایشان اقدام خواهند کرد.

مقصود اسعدی سامانی در اظهار کرد وگو با ایسنا تاکید کرد : آنچه که در بازار فروش بلیت هواپیما رخ داده مستقیما به مباحث اقتصادی ایرلاین ها ذی ربط نمی توان، لکن در ماه هایی مثل آذر یک اتفاق طبیعی هست.

به گفته وی با توجه به این که در این فصل از سال تعداد مسافرت ها کاهش می یابد درخواست ها برای بلیت هواپیما نیز پایین آمده و ایرلاین ها ترجیه می دهند نرخ های خود را طوری مدیریت کنند که با کشش بازار معیت داشته باشد.

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی در جواب به این سؤال که شرایط دریافت ارز ایرلاین ها در طول هفته های گذشته چه طور بوده نیز توضیح داد: علی رغم آنکه هنوز شرایط به نحو عادی خود بازنگشته، اما در هفته های گذشته برنامه ریزی هایی شده که لااقل قسمتی از درخواست ارزی ایرلاین ها به آنان اختصاص یابد.

سامانی افزود: در حال حاض در کوشش می گردد که با مدیریت پرونده های درخواست ارز ایرلاین ها شرایط برای پرداخت نیازهایشان فراهم گردد مسئله ای که بسیار با اهمیت هست، زیرا بین ۵۵ تا ۶۰ درصد از هزینه های شرکت های هواپیمایی با استفاده از ارزهای بیگانه انجام می گردد.  

انتهای پیام