برگزاری دومین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان در سال ۱۳۹۹ به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، دومین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان، در سال ۱۳۹۹ به ریاست استاندار و دبیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در سالن جلسات دولت […]

برگزاری دومین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان در سال ۱۳۹۹
به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، دومین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان، در سال ۱۳۹۹ به ریاست استاندار و دبیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در سالن جلسات دولت استانداری با حضور کلیه اعضاء برگزار شد.

علی سلحشوری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به موضوع تولید، اشتغال و سرمایه گذاری در قانون بودجه سال ۱۳۹۹گفت: در اجرای بند ( ب) ماده ۸۳ قانون برنامه ششم توسعه و ماده (۵۲) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، بانک مرکزی مکلف است از طریق بانکهای عامل مبلغ ۸۰ هزار میلیارد ریال از محل مانده سپرده های پس انداز و جاری قرض الحسنه بانکی را به تفکیک، ۴٩ هزار میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی (ره) و ۲۱ هزار میلیارد ریال به سازمان بهزیستی کشور با معرفی دستگاه های ذیربط به مددجویان و کارفرمایان طرح های اشتغال مددجویی با اولویت زنان سرپرست خانوار به صورت تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کند.

سلحشوری با بیان اینکه روند معرفی اموال مازاد دولت در استان برای فروش، باید با همکاری دستگاههای اجرایی شتاب گیرد، ابراز کرد: معرفی اموال مازاد دولت از سوی دستگاههای اجرایی دارای پشتوانه قانونی است و تمامی مدیران کل نسبت به اجرای این طرح، اقدام ‌های لازم را انجام دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تصریح کرد: با اجرای ۳۳ طرح اشتغال زا در بخش ‌های مختلف اعم از کشاورزی، صنعت و خدمات زمینه اشتغال ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر در استان فراهم می‌ شود.

وی افزود: برای اجرای ۳۳ طرح اشتغالزا در استان ۲۷ هزار میلیارد ریال اعتبار از منابع مختلف دولتی و خصوصی تامین شده که ۲۰ درصد نخست این اعتبار به استان تخصیص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بیان کرد: انتظار داریم بانک های استان در جذب تسهیلات اشتغال، سرعت عمل بیشتری به خرج دهند و نگذارند ریالی از اعتبارات این استان برگشت بخورد.