گودرز امیری در همایش «شکوه هجرت» در خرم‌آباد با بیان این‌که بسیج ظرفیت بسیار ارزشمندی برای توسعه وآبادانی کشور است، اظهارکرد: بسیج می‌تواند منشاء خدمات گران‌قدری برای مردم به‌ویژه در مناطق محروم باشد. وی تصریح کرد: بسیجیان با کارهای جهادی خود در مواقع بحران و حوادث امدادگری خوب در کنار مردم هستند کمااینکه این موضوع […]

گودرز امیری در همایش «شکوه هجرت» در خرم‌آباد با بیان این‌که بسیج ظرفیت بسیار ارزشمندی برای توسعه وآبادانی کشور است، اظهارکرد: بسیج می‌تواند منشاء خدمات گران‌قدری برای مردم به‌ویژه در مناطق محروم باشد.

وی تصریح کرد: بسیجیان با کارهای جهادی خود در مواقع بحران و حوادث امدادگری خوب در کنار مردم هستند کمااینکه این موضوع با توجه به حوادث اخیر اثبات شده است.

معاون استاندار لرستان عنوان کرد: بسیج امروز با گذشته متفاوت است به‌طوری‌که در گذشته بخش اعظمی از آن‌ها جوانان مستعدی بودند و قبلاً جوانان با اراده و با انگیزه ولی شاید دسترسی به دانش و فن و علم کم بوده است و امروز دانایی‌محوری مبنای کار بسیجیان است که خود می‌تواند منشا تحولات عظیمی باشد. امیری تصریح کرد: در بحث محرومیت‌زدایی با بسیج سازندگی تفاهم نامه‌هایی داریم که امیدواریم با کمک آن‌ها بتوانیم در کاهش محرومیت نقش موثری داشته باشیم همچنین در هر شهرستان نیز گردان‌هایی سازماندهی شده تا در مواقع بحران به‌عنوان اولین گروه در دسترس مردم باشند.

همچنین، محمود ثمینی، معاون سیاسی ـ امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در این مراسم، اظهارکرد: امروز وقتی بنا است از بسیج صحبت کنیم یاد بزرگان دین در انقلاب اسلامی و امام(ره) می‌افتیم، امامی که تفکرش از بدو نوجوانی وجوانی بسیجی بود، امامی که با تفکر بسیجی در برابر طاغوت ستم‌شاهی و رضاخان ایستادگی کرد انقلاب اسلامی را به‌وجود آورد.

وی با اشاره به این‌که امام با تفکر بسیجی دستور ایجاد نهادهای انقلابی را داد، افزود: برای حفاظت از جان و مال مردم، کمک به محرومین ومستضعفین، به اسم جهاد سازندگی، کمیته امداد و نهادهای مختلف، سپاه پاسداران را برای حفظ انقلاب اسلامی و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی تشکیل دادند.

ثمینی اضافه کرد: بسیجیان به کمک مسئولین و مدافعین انقلاب اسلامی با هدایت‌گری‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در مقابل استکبار سینه سپر و ایستادگی کرده‌اند.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار استان لرستان افزود: بسیج سازندگی در سخت‌ترین شرایط و در دورترین نقاط محروم کشور برای خدمت‌رسانی به مردم پیشگام است.

حجت‌الله ناصرپور، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان نیز در این مراسم، گفت: ما مدیون جامعه بانوان هستیم؛ زیرا نهضت انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس حاصل نقش بانوان است مادران و همسرانی که بدرقه‌کننده راه شهیدان گران‌قدر ما بودند.

وی افزود: امروز  یاد و خاطره شش هزار و ۳۰۰ شهید و ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر جانباز لرستانی را که در این جلسه تعداد زیادی حضور دارند را گرامی می‌داریم و در هیچ مناسبتی این عزیزان را فراموش نمی‌کنیم.

ناصرپور با اشاره به نقش بسیج در دوران هشت سال جنگ تحمیلی، ادامه داد: حضور مقتدرانه بسیج در دوران دفاع مقدس منجر به عقب‌نشینی دشمن شد؛ به‌واسطه مجاهدت‌های این نیروی انقلابی بود که دشمنان در اشغال حتی یک وجب از خاک ما ناکام ماندند.

وی اظهار کرد: بسیجی از خدمت به مردم لذت می‌برد و کار را عبادت می‌داند و این سبک، مدیریت جهادی است بسیجی کار را برای رضای خدا انجام می‌دهد و خستگی‌ناپذیر است ما همه افتخار می‌کنیم که بسیجی هستیم.

وی افزود: تفکر بسیج، تفکر ایثار و شهادت است و رمز مقابله با دشمنان، بسیج است و انقلاب با خون شهیدان زنده است.

انتهای پیام