– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، شورای دور پنجم شهر اردبیل امشب در جلسه علنی خود مصوبه‌ای را مورد تائید قرار داد که با اظهارات قابل توجهی از آن دفاع و با آن مخالفت شد. رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: تاسیس مرکز جامع سلامت شهرداری اردبیل […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، شورای دور پنجم شهر اردبیل امشب در جلسه علنی خود مصوبه‌ای را مورد تائید قرار داد که با اظهارات قابل توجهی از آن دفاع و با آن مخالفت شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: تاسیس مرکز جامع سلامت شهرداری اردبیل در پارک غنی زاده واقع در محله گلمغان از سوی شهرداری درخواست شده و هزینه اعلام شده نیز یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان است.

علیرضا پوستی که مسئولیت کمیسیون بهداشت و سلامت محیط زیست شورای شهر را نیز بر عهده دارد، تصریح کرد: همچنان که در حوزه ورزش، اولویت ما توسعه ورزش همگانی است، در حوزه سلامت نیز، اولویت ما سلامت عمومی است و این مرکز می‌تواند علاوه بر کارمندان شهرداری به ساکنان این محله کم برخوردار نیز خدمات ارائه دهد.

شهرداری اردبیل به دنبال توسعه متوازن اماکن ورزشی در تمامی مناطق اردبیل استرئیس شورای شهر اردبیل: مشکلات شهر با همدلی و خرد جمعی برطرف می‌شود

‌رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل تصریح کرد: کرونا نشان داد که توجه به موضوعات بهداشتی اهمیت دارد و به همین دلیل شهرداری نیز به دنبال ایفای نقش در افزایش مراکز بهداشتی و سلامت است.

در ادامه عضو شورای شهر اردبیل در اظهارات قابل توجهی تصریح کرد: اینکه محله گلمغان انتخاب شده است، این مرکز نمی‌تواند مورد استفاده تمامی کارکنان قرار گیرد چرا که برای رسیدن به این مرکز حمل و نقلی در این مسیر تعریف نشده و به یک سواری هم دسترسی نیست.

یعقوب عزیززاده افزود: علاوه بر این هزینه‌های این مرکز در صورت تداوم فعالیت باید در لایحه شهرداری گنجانده شود که به آن اشاره نشده است.

مردم در این منطقه با مشکل حق سکونت مواجه هستند

عضو دیگر شورا با بیان اینکه کلیات این لایحه قابل قبول است اما در جزئیات نمی‌توان آن را پذیرفت، تصریح کرد: بارها این طرح در کمیسیون‌ها بررسی شده اما این مرکز در جایی احداث می‌شود که مردم حتی برای حق سکونت خود و ساخت و سازها دچار مشکل هستند.

رویا کنعانی با تاکید به اینکه ما در چنین وضعیتی که حتی آسفالت در این محلات به درستی اجرا نشده است به دنبال ساخت مرکز سلامت برای کارمندان خود هستیم، اضافه کرد: بهتر است با توجه به اینکه ساختمان این مرکز وابسته به سازمان فرهنگی ورزشی است، به عنوان باشگاه ورزشی برای جوانان محله مورد استفاده قرار گیرد و تصمیمی نگیریم که شورا و شهردار بعد از ما دردسرهای آن را متحمل شوند.

این عضو شورا با بیان اینکه امکانات و خدمات این مرکز تخصصی دیده شده است، اضافه کرد: آیا شهرداری صلاحیت و توان علمی ارائه خدمات پزشکی را دارد و اگر ندارد آیا می خواهد خود نسبت به گزینش پزشکان اقدام کند و چگونه نیروی انسانی تامین خواهد شد؟

تقدیرنامه‌های شهردار در ارتقاء سلامت عمومی

در پاسخ به ایراداتی که از قضا منحصر به کنعانی ماند، شهردار اردبیل در دفاع از لایحه خود با بیان اینکه طی سال‌های اخیر اقدامات متعددی برای ارتقا سلامت عمومی انجام شده و تقدیرنامه های متعددی نیز دریافت شده است، افزود: ما برای ارتقا سلامت اقشار مختلف از جمله بانوان و کودکان اقدامات شاخصی داشتیم.

حمید لطف اللهیان به احداث دو فرهنگسرا و بهره برداری از ۴ مورد اشاره و تاکید کرد: در راستای ارتقا خدمات سلامت نیز مرکز جامع سلامت راه اندازی می‌شود که ساختمان آن آماده است و در پیرامون آن دو هکتار فضای سبز و پارک غنی زاده احداث شده است.

وی در خصوص دغدغه مسیر دسترسی نیز به بازگشایی مسیر اشاره کرد و این سوال به وجود آمد که آیا اعضای شورا اطلاعی از اقدامات عمرانی و خیابان کشی شهرداری ندارند و یا اینکه اقدامات را کافی نم‌ دانند؟

شهردار اردبیل تصریح کرد: قرار بود این ساختمان به عنوان سرای محله به شهروندان خدمات ارائه کند که با شیوع بیماری کرونا تصمیم گرفتیم مرکز جامع سلامت راه اندازی کنیم تا کارمندان و شهروندان خدمات دریافت کنند.

لطف اللهیان در پاسخ به نحوه جذب کادر درمانی نیز گفت: کادر اداری بر‌اساس چارت سازمان فرهنگی ورزشی به کار گرفته می‌شود و برای کادر درمانی نیز خرید خدمت خواهیم کرد.

در پایان این لایحه تنها با یک رأی مخالف به تصویب رسید‌.