– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کلانتری شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار خود با خداداد غریب‌پور رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، اظهار داشت: در این نشست مقرر شد ۱۴ واحد از معادن غیرفعال استان، توسط […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کلانتری شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار خود با خداداد غریب‌پور رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، اظهار داشت: در این نشست مقرر شد ۱۴ واحد از معادن غیرفعال استان، توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، فعال شود.

وی تکمیل مطالعات تفصیلی هفت هزار کیلومتر مربع از استان کهگیلویه و بویراحمد توسط ایمیدرو تا پایان شهریور را از دیگر مصوبات این نشست عنوان کرد و افزود: با انجام این مطالعات، زمینه سرمایه‌گذاری در طرح‌های معدنی استان فراهم می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به پروژه آهک هیدراته چرام اشاره داشت و عنوان کرد: این پروژه از اسفندماه سال ۹۸ تاکنون به علت بیماری کرونا دچار وقفه شده، با این حال، امیدواریم این پروژه تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

جزئیات نخستین شتاب‌دهنده حوزه معدن و صنایع معدنیمعدن مس “طارم سفلی” قزوین به بهره‌برداری نهایی می‌رسد؛ اشتغال‌زایی برای ۲ هزار نفر

کلانتری از اجرای بخشی از زیرساخت‌های پروژه فسفات چرام از جمله تامین برق این پروژه با اعتبار بیش از ۱۵ میلیارد تومان توسط ایمیدرو خبر داد و گفت: هدف از این اقدام، تشویق سرمایه‌گذاران برای انجام سرمایه‌گذاری در این پروژه است.

وی همچنین از انجام مطالعات توجیهی، فنی و اقتصادی در بخش‌های گچ، سلستین و بوکسیت توسط ایمیدرو خبر داد و ابراز کرد: در صورتی که امکان احداث کارخانجات مرتبط با این صنایع معدنی وجود داشته باشد، این اقدام با همکاری بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه معادن، گفت: تلاش داریم بخشی از مشکلات معادن استان را در نشستی با معاون وزیر صنعت و همچنین رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بررسی کرده و پیگیر برطرف کردن این مشکلات باشیم.