عبدالرضا هاشم زایی در اظهار کرد وگو با ایسنا در مورد تاکید مقام معظم رهبری بر حضور جوانان در فضای سایبری بیان کرد: امروز تمامی اشخاص جامعه از محصلین دبیرستانی گرفته تا اشخاص مسن در فضای سایبری حاضر هستند و یک عده از آقایان از حضور بدون کنترل اشخاص در فضای سایبری دلواپس هستند، اما […]

عبدالرضا هاشم زایی در اظهار کرد وگو با ایسنا در مورد تاکید مقام معظم رهبری بر حضور جوانان در فضای سایبری بیان کرد: امروز تمامی اشخاص جامعه از محصلین دبیرستانی گرفته تا اشخاص مسن در فضای سایبری حاضر هستند و یک عده از آقایان از حضور بدون کنترل اشخاص در فضای سایبری دلواپس هستند، اما تجربه این را نشان داده هست که هر وقت ما به جنگ تکنولوژی رفته ایم با شکست مواجه شده ایم.

وی اظهار کرد: در سال ۶۳ که بنده نماینده مجلس شورای اسلامی بودم ویدیو ممنوع بود و حتی دارای گناه بود، اما پس از مدتی در نهایت آزاد گردید. امروز نیز بحث دنیای اینترنت و فضای سایبری مطرح هست و همیشه تعدادی در مقابل تحولات مقاومت می کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در سال گذشته تلگرام فیلتر شد، اما امروز علی رغم فیلترینگ تمام اشخاص جامعه در تلگرام حاضر هستند. با این تفاوت که امروز از فیلترشکن استفاده می نمایند. این حاکی شکست دو مرتبه ما در جنگ با تکنولوژی هست.

فضای سایبری نیز این چنین هست. ما توان داریم با فرهنگ سازی با حضور جوانان و اشخاص هوشمند در  فضای مجازی استفاده بهینه را از آن دارا باشیم.

وی در بخش دیگری از گفت وگو های خود، بیان کرد: مسئولین فرهنگی باید شکاف بین نسلی را پذیرا باشند و با زبان جوانان با آنان حرف بگویند. باید زمینه حضور جوانان برای استفاده بهینه از فضای سایبری مهیا گردد. مادامی که ما شکاف بین نسلی را فهم نکنیم جوانان نیز زبان ما را نخواهند فهمید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان، بیان کرد: فیلترینگ و جنگ با فضای سایبری دستاوردی جز شکست ندارد، لکن ما باید برای فضای سایبری مصونیت فرهنگی ایجاد کنیم.

انتهای پیام