مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: زمینه افزایش ظرفیت تولید آب شیرین کن جزیره فارسی (به عنوان یکی از جزایر خلیج فارس) فراهم شد. به گزارش  خبرنما به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، عبدالحمید حمزه پور روز دوشنبه در ارتباط با اقدامات صورت گرفته برای تامین […]

 

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: زمینه افزایش ظرفیت تولید آب شیرین کن جزیره فارسی (به عنوان یکی از جزایر خلیج فارس) فراهم شد.

به گزارش  خبرنما به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، عبدالحمید حمزه پور روز دوشنبه در ارتباط با اقدامات صورت گرفته برای تامین آب پایدار جزیره فارسی اظهار داشت: ظرفیت تولید آب شیرین کن کنونی جزیره ۵۰ مترمکعب است که با توجه به گذشت زمان زیاد از احداث آن تعمیر اساسی و نوسازی آن در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر قرار گرفت.

وی بیان کرد: در این زمینه پس از بازیدهای انجام گرفته اسناد مناقصه تهیه و با انتخاب پیمانکار، پروژه نوسازی و تعمیر اساسی با سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار وارد فاز عملیاتی شد.

حمزه پور ادامه داد: علاوه بر این آب شیرین کن، احداث یک آب شیرین کن جدید با ظرفیت ۱۵۰ مترمکعب در دست اجرا است که با تحقق آن تامین آب شرب پایدار جزیره فارسی به پایداری کامل می‎رسد.

وی گفت: پروژه آب شیرین کن جدید جزیره فارسی به عنوان یکی از پروژه اولویت‌دار استان بوشهر است که پس از رایزنی‏ ‎های لازم اعتبار اجرا آن تامین شد.