به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان  (NNA) عون این سخنان را در گفت‌وگوی تلفنی با “فیلیپ ششم” پادشاه اسپانیا بیان کرد. رییس جمهوری لبنان افزود، برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که خسارت‌های مادی دیگری نیز وجود دارد و کشورش برای بازسازی مناطق آسیب دیده نیازمند مصالح ساختمانی است. فیلیپ ششم […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان  (NNA) عون این سخنان را در گفت‌وگوی تلفنی با “فیلیپ ششم” پادشاه اسپانیا بیان کرد.

رییس جمهوری لبنان افزود، برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که خسارت‌های مادی دیگری نیز وجود دارد و کشورش برای بازسازی مناطق آسیب دیده نیازمند مصالح ساختمانی است.

فیلیپ ششم نیز ضمن همبستگی اسپانیا با ملت لبنان اعلام کرد: ما پس از  این حادثه کمک‌های فوری ارسال کرده‌ایم و آمادگی ارائه کمک‌های بیشتری به لبنانی‌ها داریم.

وی افزود: کمک اسپانیا به لبنان یک وظیفه در قبال کشوری است که اهمیت زیادی در ثبات منطقه دارد و یک الگوی هم زیستی میان گروه‌های مختلف است و ما همچنان متعهد به حفظ حاکمیت و استقلال لبنان هستیم.

فیلیپ ششم همچنین به شرکت نیروهای اسپانیایی در نیروهای سازمان ملل در جنوب لبنان تحت نام یونیفل اشاره کرد و افزود که این نیروها، بزرگترین نیروی نظامی ما در خارج از کشور هستند.

شمار قربانیان انفجار بندر بیروت تاکنون به ۱۷۱ نفر رسیده، بیش از ۶ هزار نفر در این حادثه مجروح شدند و ۳۰ تا ۴۰ نفر نیز همچنان مفقود هستند.