به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، پل مانافورت، ریاست پیشین ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، ریاست جمهور آمریکا، که قبل از این به اتهام کلاهبرداری مالیاتی و بانکی محکوم شده بود، اتهاماتی دیگر بر علیه خود را قبول کرد. او در دادگاهی که در آن محاکمه می گردید اطلاعیه ای را در مورد مشارکت امضا […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، پل مانافورت، ریاست پیشین ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، ریاست جمهور آمریکا، که قبل از این به اتهام کلاهبرداری مالیاتی و بانکی محکوم شده بود، اتهاماتی دیگر بر علیه خود را قبول کرد. او در دادگاهی که در آن محاکمه می گردید اطلاعیه ای را در مورد مشارکت امضا نمود.

بر طبق اطلاعیه مزبور، مانافورت آماده مشارکت با مأمورین تحقیق در مورد مبحث دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. او در این رابطه با رابرت مولر، بازرس مخصوصی که من جمله در مورد قرارهای احتمالی میان ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه در طول مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ در آمریکا تحقیق می کند، گفت وگو خواهد کرد.

به گزارش خبرنما به نقل از دویچه وله، مانافورت روز جمعه در دو مورد اتهامات وارده بر علیه خود را قبول کرد: دسیسه حقه بازی و تقلب بر علیه ایالات متحده آمریکا و دسیسه برای جلوگیری از تحقیقات دادگستری.

در این میان کاخ سفید اعلام نموده است که آنچه مانافورت به آن اعتراف کرده است، هیچ رابطه ای با دونالد ترامپ و کارزار انتخاباتی او ندارد.

اتهامات بر علیه مانافورت بسیار سنگین اند، اما  اتهاماتی که او بدان اعتراف کرده است، به دوره قبل از مشارکت او با تیم دونالد ترامپ ذی ربط می گردد.

اتهامی که بر پایه تحقیقات تیم مولر تنظیم شده من جمله می گوید که مانافورت بدون رعایت اصول و دادن اطلاع به مقام های مسئول، برای ویکتور یانوکوویچ، ریاست جمهور پیشین اوکراین که طرفدار روسیه بود، کار کرده است.

در اعلام گناه بر علیه مانافورت گفته شده که او پول حاصل از کار برای یانوکوویچ را که چندین میلیون دلار بوده، از طریق چندین شرکت در داخل و خارج آمریکا شسته است.

مانافورت در اولین دور دادگاه به اتهام کلاهبرداری مالیاتی و بانکی محکوم شده بود. هنوز مجازات او در رابطه با این محکومیت اعلام نشده است.

همراه با مانافورت، متهم دیگر پرونده “ریک گیتس” همراه با مانافورت، متهم دیگر پرونده “ریک گیتس” که مشاور سیاسی است هم محاکمه می گردد. اما پس از آن گیتس سخنانی را ایراد نمود که به آسیب مانافورت بود و در ضمن و بر وزن اتهامات بر علیه خودش هم می اضافه کرد.

از آنجا که حالا مانافورت حاضر به مشارکت شده، دیگر لازم نیست در دادگاه دیگری که قرار بود هفته آینده آغاز گردد، حضور یابد. البته این دادگاه باید نخست قرار میان دادستانی و مانافورت را به رسمیت بشناسد.

مانافورت از ژوئن تا اوت سال ۲۰۱۶ ریاست ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ بود. این لابیست و مشاور سیاسی من جمله مسئول مهمترین اجلاس حزب جمهوریخواه بود که در آن ترامپ توانست از نامزدی برای این حزب اطمینان حاصل کند.

مبحث دخالت روسیه در مبارزات انتخاباتی آمریکا به منزله باری سنگین برای ریاست جمهوری دونالد ترامپ است. ترامپ اعلام نموده که هیچ گونه اظهار کرد وگو و قراری با روسیه در رابطه با هجوم هکرها بر علیه حریف انتخاباتی اش هیلاری کلینتون نداشته است. او روند بازرسی در این زمینه را با عملیات قرون وسطایی “تعقیب جادوگران”

عکس العمل خونسردانه کاخ سفید

مورد ها اتهامی که بر علیه پل مانافورت ۶۹ ساله طرح شده اند ذی ربط به دوره ای می باشند که او به عنوان لابیست فعالیت داشته و ربطی به این سوء ظن ندارند که تیم انتخاباتی ترامپ امکان دارد به صورت غیرقانونی با روسیه مشارکت کرده باشد. با این وجود امکان آن است که مانافورت اطلاعات تازه ای را در اختیار رابرت مولر، بازرس مخصوص ارزیابی دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، قرار دهد که باعث روشن شدن این قضیه گردد.

کاخ سفید در اولین عکس العمل در این رابطه خونسرد بود. سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید، تصریح نمود: «اینکه مانافورت اتهامات بر علیه خودش را پذیرفته، رابطه ای با ریاست جمهوری و برتری بزرگ او در انتخابات سال ۲۰۱۶ ندارد.»

انتهای پیام