ریاست کل دادگستری خراسان رضوی گفت: علاوه بر توقف روند رو به رشد شمار زندانی های طی سالهای موخر تعداد زندانی های این استان نیز کاهش یافته هست. حجت الاسلام علی مظفری روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت و معارفه مدیر کل زندانها و کارهای تامینی و تربیتی خراسان رضوی اضافه کرد: جمعیت کیفری خراسان […]

ریاست کل دادگستری خراسان رضوی گفت: علاوه بر توقف روند رو به رشد شمار زندانی های طی سالهای موخر تعداد زندانی های این استان نیز کاهش یافته هست.

حجت الاسلام علی مظفری روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت و معارفه مدیر کل زندانها و کارهای تامینی و تربیتی خراسان رضوی اضافه کرد: جمعیت کیفری خراسان رضوی از ۲۱ هزار نفر در سال ۹۳ تاحالا کاهش یافته هست.

وی بر ضرورت تغییر قوانین در راستای حبس تاکید کرد و گفت: نظام باید برای برطرف مشکلات جمعیت کیفزی تغییراتی در قوانین حبس انجام دهد به عنوان مثال اشخاص نباید به علت مهریه زندانی می گردیدند که این مبحث امروز حل شده هست.

وی گفت: از ابتدا ضرورتی برای مجازات حبس به علت مهریه و جرم ها مالی نبوده هست و در بعضی جرم ها کیفری نیز نیازی به مجازات زندان نیست.

حجت الاسلام مظفری گفت: هدف اصلاح هست اما وقتی با جمعیت انبوه در زندانها رو به رو می گردیم اغراض قانونی و شرعی تربیت فرد با رعایت کرامت انسانی پژوهشگر نمی توان.

وی گفت: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم مداخله می کنیم.

ریاست کل دادگستری خراسان رضوی گفت: اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حاکمان اسلامی و شرعی انجام می گردند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این هست که این مجازات در آخرت از آنان برداشته می گردد.