حضور در تیم های بزرگی چون منچستریونایتد، رئال مادرید و اکنون یوونتوس موجب شده درآمد هنگفتی نصیب رونالدو گردد ولی همه چیز برای رونالدو به اینجا ختم نمی توان. به نقل از دیلی میرر، مهاجم پرتغالی در عرصه تبلیغات توانسته هست حضور وسیع ای داشته باشد و در یک دهه گذشته در دنیای مدلینگ و […]

حضور در تیم های بزرگی چون منچستریونایتد، رئال مادرید و اکنون یوونتوس موجب شده درآمد هنگفتی نصیب رونالدو گردد ولی همه چیز برای رونالدو به اینجا ختم نمی توان.

به نقل از دیلی میرر، مهاجم پرتغالی در عرصه تبلیغات توانسته هست حضور وسیع ای داشته باشد و در یک دهه گذشته در دنیای مدلینگ و تبلیغات فعال بوده تا نشان دهد خارج از مستطیل سبز هم مهارت دارد  و پول هنگفتی به جیب زده هست.

درآمد یک ساله فوتبالی رونالدو بر طبق ادعای فوربس ۸۲.۱ ۱ میلیون پوند و غیرفوتبالی (۱۰۸ میلیون یورو) بوده هست. 

در زیر جزئیات قراردادهای تبلیغاتی وی را مورد ارزیابی قرار می دهیم:

کاسترول

 رونالدو در سال ۲۰۰۹ با قراردادی دو ساله با شرکت کاسترول، سفیر تبلیغاتی این کمپانی گردید. او ۹ میلیون دلار بر طبق این قرارداد کسب کرد. در سال ۲۰۱۱ این قرارداد تمدید گردید ولی مبلغ آن رسانه ای نشد.

شرکت فولاد مصر

یکی از جالب ترین قراردادهای تجاری رونالدو ذی ربط به شرکت فولاد مصر هست. او در سال ۲۰۱۷ با این شرکت قرارداد تجاری امضا نمود. مبلغ این قرارداد تجاری نیز اعلام نشد.

نایک

کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۱۶ یک قرارداد مادام العمر با این کمپانی امضا نمود. او نخستین فوتبالیست تاریخ و سومین ورزشکار پس از لبرون جیمز و مایکل جردن هست که چنین قراردادی امضا می کند. رونالدو از سال ۲۰۰۳ با این شرکت مشارکت کرده و حتی وقتی بازنشسته هم گردد، این قرارداد ادامه دارد. مبلغ قرارداد نایک با رونالدو یک میلیارد دلار هست.

شامپو کلیر

رونالدو در سال ۲۰۱۴ با این شرکت قرارداد مشارکت بست و در تبلیغات تلویزیونی آن حاضر گردید. این بازیکن ۲ میلیون دلار از این تبلیغ کسب کرد.

وسیله تمرینی سیکس پک

این بازیکن در تبلیغات عجیبی حاضر بوده اما هیچ کدام به اندازه این تبلیغ عجیب نبوده هست. او برای یک شرکت ژاپنی که وسیله تمرینی سیکس پک تولید می کند تبلیغ کرده هست که مبلغ آن اعلام نشد.

شرکت مسافرتی

کریستیانو رونالدو با شرکت مسافرتی American Tourister قرارداد مشارکت بست.  از این تبلیغ، ۳۱۲ هزار پوند معادل ۴۰۰ هزار دلار عاید رونالدو گردید.

بازی های کامپیوتری

تصویر لیونل مسی چهار سال بر روی کاور EA اسپورت قرار داشت تا این که در سال ۲۰۱۷ با نظر طرفداران تصویر مارکو رویس روی جلد رفت. در سال ۲۰۱۸ و در ادامه در سال ۲۰۱۹ تصویر کریستیانو رونالدو روی جلد بازی های رایانه ای EA قرار دارد. این شرکت مبلغ قرارداد را اعلام نکرده هست ولی به صورت حتم رقمی میلیونی هست.

شرکت محافظ تلفن همراه

شرکت محافظ تلفن همراه PanzeerGlass اعلام نمود با گذاشتن تصویر کریستیانو رونالدو بر روی فرآورده ها خود ۱ میلیون دلار به این بازیکن خواهد داد تا قرارداد تجاری دیگر برای این بازیکن ثبت گردد.

ساعت مچی Jacob & Co

این بار کمپانی ساعت مچی Jacob & Co به استقبال رونالدو رفت و طی قراردادی که مبلغ آن رسانه ای نشد، از این بازیکن به عنوان مدل تبلیغاتی خود استفاده نمود.

انتهای پیام