– اخبار ورزشی – حسین روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص بازگشت به روسیه اظهار داشت: قبل از بازگشت به روسیه با استعلام از سفارت این کشور تست کرونا انجام دادم، اما با توجه به اینکه از زمان انجام تست ۴ روز گذشته بود، مجبور شدم دوباره در فرودگاه آنتالیا ترکیه […]

– اخبار ورزشی –

حسین روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص بازگشت به روسیه اظهار داشت: قبل از بازگشت به روسیه با استعلام از سفارت این کشور تست کرونا انجام دادم، اما با توجه به اینکه از زمان انجام تست ۴ روز گذشته بود، مجبور شدم دوباره در فرودگاه آنتالیا ترکیه تست مجدد بدهم. بعد از ۲۴ ساعت جواب تست را دریافت کردم، اما مجددا هواپیمایی روسیه ایراد گرفت و به پرواز نرسیدم.

وی تصریح کرد: در نهایت با رایزنی دبیر فدراسیون کاراته روسیه، دوشنبه ۴ شهریورماه  ساعت ۲۲ به روسیه پرواز کردم. روسیه در بحث ورود اتباع خارجی به شدت سخت‌گیری انجام می‌دهد و در پرواز ما نیز چند نفر خارجی را به روسیه راه ندادند. از مسکو نیز سریعا به محل اردوی تیم روسیه در شهر مینرالینه پرواز کردم. از روزی که رسیدم نیز در اتاق خود قرنطینه هستم و روز سه‌شنبه یک تست دیگر انجام دادم و قرار است امروز(جمعه) نیز یک مجددا تست بدهم تا در صورتی که مشکل وجود نداشت دو روز دیگر از قرنطینه خارج شوم.

سرمربی تیم ملی کاراته روسیه خاطر نشان کرد: اردوی ما  تا ۱۵ شهریورماه در شهر مینرالینه ادامه خواهد شد و پس از پایان اردو به مسکو باز خواهیم گشت و پس از یک ماه استراحت، در اواخر مهرماه مسابقات قهرمانی کشور روسیه را برگزار خواهد شد. تا جایی که می‌دانم از اواخر آذرماه قرار است واکسن روسی کرونا در اختیار تمام مردم روسیه قرار بگیرد و در حال حاضر نیز این واکسن به پرسنل درمان، آموزش و نظامی تزریق می‌شود. حتی شنیدم که کمیته ملی المپیک درصدد است تا تمام ورزشکاران روسیه زودتر از موعد پخش سراسری به واکسن دسترسی داشته باشند.

روحانی در خصوص صدور مجوز فعالیت‌های اردوهای ملی ورزش‌های رزمی در ایران و اینکه آغاز تمرینات در شرایط فعلی با توجه به وضعیت کرونا به صلاح خواهد بود، گفت: با خیلی از کاراته‌کاها دنیا در ارتباط هستم و می‌دانم خیلی از کشورها تمرینات خود را آغاز کردند. حتی سرمربی تیم ملی کاراته مصر اصرار داشت با تیم ملی روسیه اردو مشترک داشته باشند و قرار شد بعد از مسابقات قهرمانی کشور روسیه به مصر برویم. البته تمام کشورها در کنار شروع تمرینات، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند. روسیه نیز در رعایت پروتکل‌ها به هیچ عنوان سهل‌انگاری صورت نمی‌گیرد.

وی در خصوص احتمال برگزاری اردوی مشترک روسیه و ایران تاکید کرد: حتما در صورتی که شرایط بهتر شود پیشنهاد برگزاری اردوی مشترک با تیم ایران را به مسئولان فدراسیون روسیه خواهم داد. برای ما باعث خوشحالی خواهد بود که با تیم ایران اردوی مشترک داشته باشیم و حتما مسئولان فدراسیون کاراته روسیه نیز از این موضوع استقبال خواهند کرد. البته باید ببینیم در صورت دعوت روسیه، فدراسیون کاراته ایران از این موضوع استقبال خواهد کرد یا نه.

مربی سابق تیم ملی کاراته در خصوص محکومیت فدراسیون فوتبال ایران به غرامت ۱۷۰ میلیاردی به مارک ویلموتس گفت: کاملا مشخص است در قرارداد با ویلموتس مثل همیشه گفته شده است که حالا قرارداد را ببندیم تا ببینیم در آینده چه پیش خواهد آمد و خدا بزرگ است. از این قراردادهایی که حالا ببینیم بعد چه پیش می‌آید در ورزش ایران خیلی بسته شده است.

روحاتی با انتقاد از عدم پرداخت پاداش قهرمانان تاکید کرد: در حال حاضر ۲ سال است که مراسم تجلیل از قهرمانان در ایران برگزار نشده است و هنوز پاداش زحمات ورزشکاران در این دو سال به آنها داده نشده است. پیشنهاد من این است که با این شرایط وزارت ورزش تمامی رشته‌های ورزشی را تعطیل کند و فقط به فوتبال پول بدهد. نمی‌شود که از اعتبار و افتخارات ورزش‌های دیگر استفاده کنیم و پول آن را به یک مربی خارجی در فوتبال بدهیم.

دارنده یک مدال طلا، یک مدال نقره و ۲ برنز جهان تصریح کرد: ویلموتس تنها چند بازی در ایران حضور داشت و با نتایجش افتضاح به بار آورد. کاملا مشخص است که هیچ فکری روی شرایط قرارداد ویلموتس انجام نشده بود. در این شرایط به نظر من بهتر است فقط فوتبال را در ایران ادامه بدهیم و ورزش‌های دیگر را تعطیل کنیم. ورزشکاران سایر رشته‌ها قهرمانان ملی این کشور هستند و اصلا سزاوار این نیستند که پس از ۲ سال از افتخارآفرینی برای کشور هنوز جوایز خود را دریافت نکرده باشند. این در حالی است که مسئولان ورزش کشور فقط از ورزشکاران سایر رشته‌ها انتظار دارند، اما هیچ مسئولیتی را متوجه خود نمی‌بینند.

وی افزود: قهرمانان ما غیر از حضور در ورزش حرفه‌ای شغلی ندارند و چشم آنها به دریافت جوایز است تا به زخمی در زندگی بزنند. با وضعیت تورم فعلی جوایزی که قرار بود ۲ سال گذشته پرداخت شود در حال حاضر ارزشی معادل یک چهارم دارد. قهرمانان ما جوانی، سلامت، زندگی و وقت خود را از سر راه نیاورند که اینگونه با آنها برخورد شود. در این شرایط یک قراردادی در ورزش ایران بسته شده است که هیچ چیز آن مشخص نیست و مربی به ایران آمد که نه تنها نتیجه نگرفت بلکه هر وقت هم دلش خواست ایران را ترک کرد و تا آخر قرارداد خود را نیز دریافت خواهد کرد.

روحانی در پایان به تسنیم گفت: وقتی مربی و قهرمانان ما در رشته‌های دیگر بعد از موفقیت و تلاش برای افتخارآفرینی حق خود را می‌خواهند، دوستان ناراحت می‌شوند و عنوان می‌کنند که ورزشکاران نباید برای افتخارآفرینی دنبال مسائل مادی باشند. اگر ورزشکار قرار است برای مسائل مادی ورزش نکند چگونه باید زندگی خود را بگذراند؟ سال‌هاست که این مسائل مطرح شده است، اما هیچ توجهی صورت نگرفته است.

گنج‌زاده: تنها خاطره‌ام از سلطانی‌فر زدن سروته پاداش‌هاست/ پول غرامت ویلموتس بودجه ۱۰۰ سال کاراته است