فروش ۴۲۰ میلیون دلار ارز دولتی خریدار ماشین سازی تبریز در بازار آزادوی اضافه کرد: آقای قربانعلی فرخزاد که کارخانه ماشین سازی تبریز را خریداری کرده است، ۴۲۰ میلیون دلار برای ورود قطعات به کشور برای این کارخانه دریافت کرده اما در بازار آزاد آن را به فروش رسیده است.عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره […]

فروش ۴۲۰ میلیون دلار ارز دولتی خریدار ماشین سازی تبریز در بازار آزاد
وی اضافه کرد: آقای قربانعلی فرخزاد که کارخانه ماشین سازی تبریز را خریداری کرده است، ۴۲۰ میلیون دلار برای ورود قطعات به کشور برای این کارخانه دریافت کرده اما در بازار آزاد آن را به فروش رسیده است.
عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به فروش کارخانه الکترونیک رشت که در سال های پیش صورت گرفته، گفت: این کارخانه به همسر بعضی مسئولین به فروش رسیده شده است درحالی که آنان دستگاه های این کارخانه را به فروش رسیده و کارگرها را اخراج کردند چراکه نیت آنان فروش اراضی آن کارخانه بوده است.
انتقاد روحانی از دولتش مفهوم ندارد
امیرآبادی تصریح نمود: مجلس و دولت در مورد مباحث متفاوت در کشور مسئول می باشند و باید در این مورد توضیح دهند، اما مجلس این حق را دارد که از دولت انتقاد کند ولی دولت حق این کار را ندارد، چون دولت و دستگاه های اجرایی در دستش است و باید توضیح دهد چه کرده است، این در حالی است که حسن روحانی که در طول ۶ سال موخر دولت در دستش بوده باید بگوید که چه کرده است و انتقاد از خود دولت مفهوم ندارد.
نماینده مردم شهر قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استعفای قاضی زاده هاشمی از وزارت بهداشت گفت: ۱۸ هزار میلیارد تومان بدهی سازمان های بیمه گر در حوزه معالجه و بهداشت است و نباید قاضی زاده هاشمی کناره گیری می داد؛ چراکه باید در مسند کار خود باقی مانده و پاسخگوی عملکردش بود و خوب تر آن بود که قاضی زاده هاشمی در مورد مشکلات به وجود آمده در طرح دگرگونی تندرستی به مردم توضیح می داد و خود آن مشکلات به وجود آمده را کل می کرد.

قاضی زاده هاشمی باید می ماند و در مورد عملکردش توضیح می داد
وی تصریح نمود: نخستین کاری که قاضی زاده هاشمی با اجرای طرح دگرگونی تندرستی انجام داد، افزایش دستمزد پزشکان متخصص بود و اعتقاد داشت با این کار زیرمیزی در حوزه بهداشت و معالجه کشور از بین می رود اما عملاً چنین چیزی پژوهشگر نشد.
عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به باز پس گیری بعضی امضاها از سوی نمایندگان مجلس در استیضاح وزرا گفت: این که نماینده مجلس امضای استیضاح خود را پس بگیرد خوب نیست که ما این مبحث را مشخصا در ارزیابی استیضاح آخوندی وزیر راه و شهرسازی نگاه کردیم که بعضی از نمایندگان مجلس با دریافت پیامک هایی از استیضاح منصرف شدند؛ چراکه فردی که دارای کانال پیامکی خاصی است به اعضای فهرست امید در مجلس با ارسال پیامک هایی نظرات منفی و مثبت خود را در مباحث متفاوت، طرح ها و لوایح و استیضاح ها اعلام می نماید.

امیرآبادی با اشاره به طرح اختصاص یک لیتر بنزین به هر ایرانی در روزانه گفت: این طرح ۸ ماه در مرکز پژوهش های مجلس ارزیابی شده و در حضور سران سه قوا هم طرح شده است.
استفاده ۲۵۰ میلیون لیتر بنزین در سال ۱۴۰۸
عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح نمود: به صورت همه روزه حدود ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می شود که استفاده همه روزه ما حدود ۹۰ لیتر بوده و ۱۰ میلیون لیتر هم باقی می ماند.
وی افزود: بر طبق پژوهش های مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۸ استفاده بنزین کشور به ۲۵۰ میلیون لیتر می رسد که مفهوم آن این است که باید ۱۵۰ میلیون لیتر بنزین وارد کنیم؛ یعنی درآمدهای نفت خام صادراتی باید به منظور واردات بنزین اختصاص یابد.
امیرآبادی اضافه کرد: در بحث استفاده بنزین در حال حاضر یکی از مشکلاتمان مبحث خودروهاست در حالی که خوب ترین خودروهای دنیا حدود ۸ لیتر بنزین در ۱۰۰ کیلومتر استفاده دارند که البته بیشتر آنان زیر ۶ میلیون لیتر است این در حالی است که باید در سال ۱۴۰۸ بر طبق مصوبه مجلس استفاده بنزین میانگین خودروها در کشورمان به زیر ۶ میلیون لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برسد که هم حالا ۱۲ لیتر است.
این نماینده مجلس اضافه کرد: در کمال تأسف اشخاص شایسته ای در شرکت های خودروسازی ما حضور نداشته و مسیولیت ندارند ضمن این که اذن حضور اشخاص متخصص دارای تعهد به مثل آنچه در صنعت موشکی کشورمان صورت گرفته داده نشده است. این در حالی است که در همه دولت ها به صورت رانتی حضور بعضی اشخاص در خودروسازی ها وجود داشته است.
اشتغال ۳۰ هزار کارگر با نامه نمایندگان دوره اول تا دهم مجلس
وی با اشاره به اظهارنظر هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: مدیرعامل ایران خودرو به من گفت که از ۳۰ هزار کارگر از اول دوره مجلس تا دوره دهم توسط نمایندگان به این شرکت معرفی و در آنجا مشغول کار شدند، ضمن این که یک نماینده تاحالا ۳۰۰ نفر را معرفی کرده است و تا وقتی که خصوصی سازی در کشورمان حقیقی نباشد، وضع همین است.
امیرآبادی در مورد واردات خودروهای بیگانه در کشورمان افزود: یکی از مباحث طرح شده در طرح ساماندهی خودروها پشتیبانی از تولید داخل به معنای محافظت اشتغال و حضور کارگران و عدم بیکاری آنان است. در حالی که اگر منحصرا ۳۵ میلیون لیتر استفاده همه روزه خودروها را در طول سال ذخیره کنیم، توان داریم حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان صرفه جویی دارا باشیم در حالی که هم حالا ۵۵ هزار کارگر به طور مستقیم در ایران خودرو و سایپا داریم که ماهی ۲ میلیون حقوق می گیرند و در طول سال مجموع آن ۱,۳۰۰ میلیارد تومان می شود. بنابراین توان داریم نتیجه دریافت کنیم در مجموع توان داریم ۱۲ برابر زیادتر از حقوق آن کارگران از قبل صرفه جویی واردات بنزین صرفه جویی دارا باشیم.
وی گفت: نباید در صنعت خودرو منسوب باشیم و باید به سمت استفاده از تکنولوژی های برتر و تولید باشیم، بر همین اساس هم باید خودروهای بیگانه در کشورمان تولید شود که البته در شرایط تحریمی فعلی اندکی وضع سخت شده است.
حق ۳۵۰۰ میلیاردی بنزین مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی
امیرآبادی گفت: در حال حاضر ۱۷ میلیون خودرو به ازای ۸۰ میلیون جمعیت در کشور داریم که به صورت متوسط از هر ۳ خانوار ایرانی ۲ خانوار خودرو دارند. در حالی که در گذشته از ۱۰۰ خودروی تولیدی ۳۰ خودرو گازسوز بوده ولی الان این میزان به ۵ خودرو فرا رسیده است.
عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح نمود: ۶ میلیون مستمری بگیر کمیته امداد و بهزیستی خودرو ندارند، این در حالی است که ۳,۵۰۰ میلیارد تومان قسمت بنزین این اشخاص طبق طرح ذکر شده است، در حالی که کل بودجه کمیته امداد و سازمان بهزیستی در طول سال ۳۰۰۰ میلیارد تومان است.
وی افزود: طرح اعطای یک لیتر بنزین به هر ایرانی در روزانه این چنین است که به هر ایرانی ۲۴ لیتر بنزین به حساب سرپرست خانوار واریز می شود که اگر تا انتهای ماه این میزان باقی ماند، شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ۹۰ درصد نرخ فوب بنزین فعلی خلیج فارس را به سرپرست خانوار پرداخت نموده و در واقع آن را می خرد، این در حالی است که هم حالا نرخ بنزین در ترکیه ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، در افغانستان ۸,۰۰۰ تومان و در کشورهای خلیج فارس ۴,۳۰۰ تومان است.
درآمد ۴۰ هزار میلیارد تومانی دولت با اجرای طرح ذکر شده
عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اجرای طرح سهمیه بندی بنزین که در سال های گذشته اجرا شده است، گفت: در آن موقع به سهمیه خانوارها ۶۰ لیتر بنزین بود، منحصرا ۸۳ درصد مردم ایران این مقدار را استفاده می کردند.
امیرآبادی تصریح نمود: طبق طرح اختصاص یک لیتر بنزین به هر ایرانی در روزانه عملاً ۳۶ میلیون لیتر بنزین برای دولت باقی خواهد ماند که البته دو سوم بنزین با پایه قیمتی هزار تومان می باشد، بنابراین افرادی که بنزین کمتری استفاده می کنند پول بیشتری از دولت دریافت خواهند کرد.
وی دنبال کرد: مرکز پژوهش های مجلس گفت در مورد اثر تورمی طرح ذکر شده اعلام نموده است که این تورم برای دهک های بالا ۴ درصد و برای دهک های متوسط ۲ درصد و برای دهک های پایین خیلی کمتر است ضمن این که اجرای این طرح نزدیک به ۴۰ هزار میلیارد تومان این طرح برای دولت درآمد خواهد داشت که طبق طرح ذکر شده دولت باید ۲۰ درصد این درآمدها یعنی ۸,۰۰۰ میلیارد تومان را برای گازسوز کردن خودروها و وانت ها و ۲۰ درصد باقی مان را به عنوان تسهیلات گازسوز کردن خودروهای شخصی و ۶۰ درصد ما بقی پایانی را به منظور اشتغال زایی در کشور هزینه نماید.
عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: طبق حدس ما اجرای طرح یک لیتر بنزین برای هر ایرانی در روزانه ۱۰ تا ۱۵ میلیون لیتر در استفاده بنزین کشور صرفه جویی خواهد گردید.
آزادسازی واردات خودرو فعلاً نه

عضو هیأت رئیسه مجلس در جواب به سوالی در مورد در نظر گرفتن شرایطی برای ورود خودروهای باکیفیت بیگانه و با استفاده بنزین کم گفت: طراح تحریم ها در دولت اوباما در کتاب خاطرات خود صریحا عنوان نموده است که آمریکایی ها و غربی ها و بیگانه ها در پی آن بودند که خودروهای بیگانه بیشتری به سرزمین ایران وارد شود که با این کار بازار ایران از وجود دلار تهی شده و در خیابان ها این خودروهای بیگانه رزمایش لوکس گری برپا می کردند.
وی با اشاره به مطرح شدن طرح ساماندهی خودرو در مجلس گفت: در این طرح بعضی نمایندگان که مخالف آزادسازی واردات خودرو می باشند، این مخالفتشان منحصرا برای امروز است ولی اگر شرایط عوض شود نظر آنان متمایز می باشد.
۱۳میلیون حقوق از سپاه و مجلس می گیرم
امیرآبادی تصریح کرد: طرح یک لیتر بنزین به ازای هر ایرانی در روزانه به عدالت نزدیک تر است، البته منتقدین باید در این مورد نظرات خود را مطرح نمایند و این که کارمند و کارگر در حال حاضر حقوق یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی دریافت می کنند خارج از عدالت است.
عضو هیأت رئیسه مجلس در مورد ضرورت شفافیت در کشور گفت: این شفافیت باید حداکثری بوده و در تمام اقشار وجود داشته باشد. این در حالی است که من در صداوسیما صریحا اظهار کردم که ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از مجلس حقوق می گیرم و به سبب بازنشستگی هم ۵ میلیون از سپاه حقوق می گیرم. علاوه بر این به سبب تعلیم در دانشگاه به ازای هر ترم یک میلیون حق التدریس دریافت می کنم.
وی افزود: طرح اعطای یک لیتر بنزین به هر ایرانی در روزانه هم حالا در کمیسیون تلفیق مجلس است البته این هفته مطرح خواهد گردید و سرانجام نمایندگان به آن رأی مثبت یا منفی خواهند داد.
حقوق نمایندگان مجلس از قضات و هیات علمی دانشگاه ها کمتر است
وی گفت: حقوق دریافتی نمایندگان مجلس به مراتب از حقوق دریافتی قضات و هیأت علمی دانشگاه ها کمتر است.
امیرآبادی تصریح نمود: در دورها خیر مجلس به فرمان لاریجانی ترابری مجلس منحل گردید؛ چراکه بعضی راننده های این بخش حقوق ۵ تا ۶ میلیون تومانی دریافت می کردند و عملاً با اجرای طرح جایگزین کل هزینه ترابری مجلس نصف گردید.
وی در انتهاء بر ضرورت واضح سازی هزینه های تبلیغاتی نمایندگان مجلس گفت: شخصا بعد از رأی آوردنم این کار را انجام دادم.