به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خرگزاری برنا؛ محمد صالحی، ملی‌پوش تیم سرعت ایران و دارنده مدال طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ که به عنوان لژیونر در تیم تاکینو تایوان فعالیت دارد، همراه تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ اسپانیا حضور خواهد داشت. وی در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص اینن رقابت‌ها بیان […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خرگزاری برنا؛ محمد صالحی، ملی‌پوش تیم سرعت ایران و دارنده مدال طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ که به عنوان لژیونر در تیم تاکینو تایوان فعالیت دارد، همراه تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ اسپانیا حضور خواهد داشت.

وی در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص اینن رقابت‌ها بیان کرد: من از یک هفته پیش به بارسلون آمدم تا در زمین مسابقات تمرین کنم، بدنم به آب‌های این کشور خو بگیرد و خودم را با شرایط بیشتر وقف بدهم که بتوانیم نتیجه بهتری داشته باشیم. مسابقات امسال بسیار سخت خواهد بود و همه کشورها با تمام قدرت در رقابت‌ها شرکت می‌کنند، به همین خاطر امسال بسیار مهم است. در این دوره از مسابقات ۸۱ کشور حضور دارند که این موضوع رقابت را بسیار سخت‌تر و بیشتر می‌کند.

صالحی افزود: در بخش اسکیت سرعت یک مقدار شرایط متفاوت‌تر است، در رشته‌های دیگر هر کشور فقط یک نماینده دارد اما در سرعت از هر کشور دو ورزشکار حضور دارند. یعنی وقتی ۸۰ کشور شرکت کردند، ۱۶۰ ورزشکار در زمین بازی حضور دارند و رقابت نسبت به رشته‌های دیگر سخت‌تر می‌شود.

لژیونر تیم تاکینو تایوان عنوان کرد: من حدود یک ماه قبل از سال ۹۸ از ایران خارج شدم و به کشور شیلی رفتم و تمرینات خود را در این کشور ادامه دادم. در این مدت در یک سری مسابقات کاپ آزاد اروپا هم برای کسب آمادگی بیشتر شرکت کردم. الان برای آمادگی بیشتر به اسپانیا آمدم و خداراشکر شرایط خیلی خوبی دارم و باتوجه به رکوردهایی که در مسابقات قبلی ثبت کردیم، احتمال کسب مدال بسیار بالا است.

دارنده مدال طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اظهار داشت: به نظر کارشناسان و مربی‌های خارجی کسب مدال قطعی است اما روی رنگ آن اختلاف نظر زیادی داریم. ایشالا در ماده ۱۰۰ متر این مدال طلا خواهد بود و با مدال خوش رنگ طلا از رقابت‌ها بازمی‌گردیم. زمین جاده ما همیشه متفاوت است و شکل خاصی ندارد و فقط یک سری قوانین خاص است که باید رعایت شود، امسال مسیر مسابقه نسبت به سال‌های گذشته کوچک‌تر است و در زمین‌های کوچک‌تر عملکرد بهتری خواهم داشت. به همین خاطر در ماده ۱ لپ کار سختی است اما احتمال مدال وجود دارد.

ملی‌پوش تیم سرعت ایران تصریح کرد: من در این دوره از رقابت‌ها در یک ماده ۲۰۰  متر پیست، و دو رشته ۱۰۰ متر و ۱لپ جاده را شرکت خواهم کرد و برنامه‌ریزی ما هم برای دو رشته جاده است. در بخش جاده ۴ نفر دیگر ۲ بازیکن سرعت و ۲ بازیکن استقامتی هم از ایران در قهرمانی جهان حضور دارند که حدود ۱۰ روز دیگر به ما ملحق خواهند شد.

وی در پایان گفت: ما با تمام توان و قدرت در این مسابقات شرکت می‌کنیم و برنامه کسب مدال در جهانی از ۳ سال پیش آغاز شده است. از سال ۲۰۱۷ تمرینات خود را از راه دور زیرنظر مربی شیلیایی خود دنبال می‌کردم و در سال ۲۰۱۸ برای تمرین به شیلی رفتم و از سال ۲۰۱۹ هم حدود ۵ ماه در شیلی تمریناتم را پیگیری کردم. انشاالله دست پر از این مسابقات و با یک مدال خوش رنگ به کشور بازمی‌گردیم.