محسن رضوانی در گفت و گو با ایسنا، درباره انتقادها از کیفیت فنی اردوی برون مرزی تیم ملی واترپلو ایران در سنگاپور، توضیح داد: واقعیت این است که کشور در شرایط خاصی از نظر اقتصادی قرار دارد و این موضوع کار را برای همه فدراسیون‌های ورزشی نیز سخت کرده است. واقعا برای برگزاری این اردو […]

محسن رضوانی در گفت و گو با ایسنا، درباره انتقادها از کیفیت فنی اردوی برون مرزی تیم ملی واترپلو ایران در سنگاپور، توضیح داد: واقعیت این است که کشور در شرایط خاصی از نظر اقتصادی قرار دارد و این موضوع کار را برای همه فدراسیون‌های ورزشی نیز سخت کرده است. واقعا برای برگزاری این اردو هم تلاش بسیار زیادی صورت گرفت و خوشبختانه کارها جور شد تا تیم را به این اردوی خوب اعزام کنیم. شاید از نظر فنی سطح اردو مانند کشورهای صاحب سبک در این رشته نباشد، اما سعی کرده‌ایم ملی‌پوشان ۱۵ – ۱۶ بازی خوب تدارکاتی را در این اردو برگزار کنند.

او افزود: شرایط اقتصادی به گونه‌ای است که فراهم کردن اردوی تدارکاتی برون مرزی کار راحتی نیست و برای این اردو هم واقعا بسیار زیاد تلاش کردیم. خوشبختانه سرمربی تیم ملی الکساندر چیریچ نیز از سطح اردو راضی است. در ادامه هم سعی داریم با به اتمام رسیدن اردوی سنگاپور، یکی از تیم‌های خوب دنیا مانند گرجستان را به تهران دعوت کنیم تا یک بازی تدارکاتی را با تیم ملی ایران برگزار کنند. 

*سعی داریم تیم ملی گرجستان را به ایران بیاوریم

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در پاسخ به این سوال که‌ آیا رایزنی‌های کافی برای برگزاری این بازی تدارکاتی صورت گرفته است؟ توضیح داد: صحبت‌های ابتدایی را انجام داده‌ایم، اما دعوت کردن تیم‌ها به تهران در وضعیت فعلی کشور کار راحتی نیست. شرایط برای رشته‌های مختلف متفاوت است، در واترپلو این موضوع کار راحتی نیست. ما رایزنی‌های ابتدایی را انجام داده‌ایم و سعی بر آن داریم که گرجستان وارد ایران شود تا بازی دوستانه با آن‌ها داشته باشیم. 

*بازیکن کویت با مشت به صورت بازیکن ایران زد

او درباره درگیری به وجود آمده در بازی پایانی تیم ملی جوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ مقابل کویت، اظهار کرد: واقعا اتفاقی که رخ داد را برای اولین بار در واترپلو دیدم. تا کنون ندیده بودم که یک بازیکن به آن واضحی با مشت به صورت بازیکن حریف بزند. در آن بازی هم بازیکن کویت خیلی آشکار با مشت به صورت بازیکن ما زد که بازیکنان نیمکت نشین ما هم خیلی احساسی برای جلوگیری از ادامه یافتن درگیری وارد آب شده‌اند.

رضوانی افزود: درگیری توسط بازیکنان ما شروع نشده است و گواه حرف من نامه‌ای است که فدراسیون شنای کویت به ما ارسال کرد. فدراسیون کویت بازیکن خود را محروم و در آن نامه عذر خواهی کرده، ضمن اینکه به حفظ رابطه دوستانه و برادرانه خود با ایران نیز تاکید دارد. حتی آقای المسلم دبیر کمیته المپیک کویت نیز با فرستادن گلدانی به اتاق جلیل‌پور عذر خواهی کرده است. 

*قانون فینا بود که بازی ناتمام اعلام شد

او در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اینکه ایران ۱۲ – ۴ پیش بود و بازیکن کویت حاشیه سازی کرد، تیم ایران برنده بازی اعلام نشد و تصمیم بر آن شد که اتفاقات و فیلم بازی بررسی شود؟ توضیح داد: بعد از افزایش اختلاف بازیکنان اصلی ما روی نیمکت بودند، وقتی که بازیکن کویت با مشت به صورت بازیکن ما زد نیمکت نشینان دو تیم وارد آب شده‌اند تا این موضوع خاتمه یابد. طبق قانون FINA (فدراسیون جهانی شنا) اگر در چنین صحنه‌هایی بیش از سه بازیکن نیمکت نشین دو تیم وارد آب شوند داور دیدار طبق قوانین بازی را ناتمام اعلام می‌کند تا بعدا در مورد اتفاقات تصمیم گیری شود. منتظر هستیم تا تعطیلات سال جدید میلادی به پایان برسد تا پیگیری‌های خود را انجام داده و حق ایران را بگیریم.

*سخت است اما به سهمیه المپیک امیدواریم

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلوی ایران در مورد شانس تیم ملی واترپلو برای کسب سهمیه المپیک نیز گفت: بعد از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا بنده اعلام کردم که اگر امکانات کافی در اختیار ما قرار بگیرد هدف بعدی ما نایب قهرمانی در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ است، اما برخی اعلام کردند که رضوانی فرار رو به جلو می‌کند. تیم ما جوان است و بازیکنان فعلی قابلیت این را دارند که یک دوره دیگر بازی‌های آسیایی را تجربه کنند. آن‌ها در جاکارتا برای اولین بار این میدان را تجربه کردند. حال برای انتخابی المپیک هم بی انگیزه نیستیم و سعی داریم با توجه به اینکه رقابت‌های قهرمانی آسیا انتخابی المپیک است، نتیجه خوبی در این مسابقات کسب کنیم.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به این صحبت‌ها شانس ایران برای کسب سهمیه کم است؟ اظهار کرد: سعی می‌کنیم نتیجه‌ای در خور شان ایران کسب و به مدال برسیم. از کسب سهمیه ناامید نیستیم اما کار بسیار سخت است، تیم‌ قزاقستان دو بازیکن صرب را در اختیار گرفته است که هر دو سابقه المپیک را دارند. به جز ژاپن که میزبان است، تنها یک تیم از آسیا راهی المپیک خواهد شد اما با این حال ناامید نیستیم. 

*چیریچ را تا حد توان حفظ می‌کنیم

رضوانی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون شنا برای پرداخت حقوق الکساندر چیریچ مشکل مالی ندارد؟ تصریح کرد: چیریچ یک اتفاق خوب برای واترپلوی ایران بود و تا آنجا که بتوانیم او را در کشور نگه خواهیم داشت. فعلا مشکلی در این زمینه وجود ندارد و سعی می‌کنیم از او برای سال‌های بعد هم استفاده کنیم. 

او در پایان گفت: در حال حاضر سعی داریم برای شنا و شیرجه نیز اقدامات خوبی را انجام دهیم تا  شاهد موفقیت‌های بزرگی در این دو رشته نیز باشیم. کار سخت است اما همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت. در حال حاضر حمید کریمی را به روسیه فرستاده‌ایم تا تمرینات خود را در شهر کازان پیگیری کرده و در مسابقاتی هم که به میزبانی روسیه برگزار می‌شود شرکت کند. امیدواریم در شیرجه نیز شاهد موفقیت‌های قابل قبولی باشیم.

انتهای پیام