علیرضا رحیمی در اظهار کرد وگو با ایسنا با اشاره به انتشار فیلم ذی ربط به دوتابعیتی های گفتگوها از سوی کریمی قدوسی اظهار کرد: این فیلم چند ماه قبل به طور کامل در کمیسیون امنیت ملی توسط نماینده سازمان اطلاعات سپاه پخش و اعلام گردید که فیلم محرمانه هست و مفاد آن جابه جا […]

علیرضا رحیمی در اظهار کرد وگو با ایسنا با اشاره به انتشار فیلم ذی ربط به دوتابعیتی های گفتگوها از سوی کریمی قدوسی اظهار کرد: این فیلم چند ماه قبل به طور کامل در کمیسیون امنیت ملی توسط نماینده سازمان اطلاعات سپاه پخش و اعلام گردید که فیلم محرمانه هست و مفاد آن جابه جا نشود. در آن زمان ما مبحث دوتابعیتی ها را در کمیسیون ارزیابی می کردیم و نمایندگان سازمان اطلاعات سپاه و مسئولان وزارت اطلاعات هم در آن جلسه حاضر بودند. در همان جلسه اختلاف نظر عمیقی در مورد مبحث دوتابعیتی ها بود و به طور مصداقی در مورد آقای دری اصفهانی سخنان مختلفی توسط دستگاه های امنیتی مطرح گردید.

وی دنبال کرد: وزیر و معاون ضد جاسوسی وی در کمیسیون اعلام نمودند که آقای دری اصفهانی را جاسوس نمی دانیم و مستنداتی برای جاسوسی عرضه نشده هست.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی دنبال کرد: در مورد دسترسی به فیلم و انتشار آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی سؤال و شایبه جدی وجود دارد؛ هم به لحاظ آیین نامه ای و هم حقوق شهروندی که به همین سبب ما سوالی را از وزیر دفاع مطرح نمودیم. زیرا نمی توان مستقیما از سپاه سؤال کرد و طبعا از نحوه ی دسترسی به فیلم و دلیل پخش آن در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی باید در زمان خود شرح داده گردد.

رحیمی علاوه بر این تصریح نمود: در جریان پخش این فیلم و علاوه بر این سخنان آقای کریمی قدوسی نام های بعضی نفرات در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح گردید. ضمن این که سؤال از وزیر باید در مورد مسیولیت هایش باشد؛ در حالی که در این باره شایبه وجود دارد. علاوه بر این آیین نامه حدس کرده در جایی که نام اشخاص برده می گردد آنان امکان این را دارند به هیات رییسه یادداشت بدهند و یاداشت آنان در جلسه علنی خوانده گردد؛ همان طور که مورد ها همانند از این مبحث وجود داشته هست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که اخلاق اسلامی و حقوق شهروندی و پس از آن رعایت قانون مقدمه بر همه چیز هست، اظهار کرد: اگر ما ادعای امنیت کشور را داریم امنیت این نیست که مستند محرمانه ای را نه فقط در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پخش کنیم لکن آن را در اختیار عموم مردم و رسانه ها قرار دهیم؛ بنابراین بنظرم مدعی العموم و دادستان تهران باید حساسیت لازم را نسبت به این مبحث دارا باشند و به این مبحث ورود پیدا نمایند و به سبب محرمانه بودن فیلم دلیل و عاملان پخش آن را نیز پیگیری کنند.

رحیمی با بیان این که در زمان پخش مستند نمایش داده شده در مجلس شورای اسلامی نمایندگان به سبب کنجکاوی سکوت کرده بودند، اضافه کرد: دلیل سکوت نمایندگان محتوای فیلم نبود؛ گرچه همین محتوا موجب گردید در جریان سؤال از وزیر ۷۰ درصد به سود وزیر رای دهند و جواب های وی را قانع کننده بدانند.

انتهای پیام