به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حدود شش سال پیش با تشدید درگیری های داخلی در سوریه و بعد از ربوده شدن تعدای از شهروندان کشورمان، اعزام زوار و سفرهای هوایی و زمینی ایرانی ها به آن کشور با مصوبه شورای امنیت ملی متوقف گردید و دفتر نمایندگی وزارت خارجه ایران در سوریه نیز […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حدود شش سال پیش با تشدید درگیری های داخلی در سوریه و بعد از ربوده شدن تعدای از شهروندان کشورمان، اعزام زوار و سفرهای هوایی و زمینی ایرانی ها به آن کشور با مصوبه شورای امنیت ملی متوقف گردید و دفتر نمایندگی وزارت خارجه ایران در سوریه نیز تعطیل گردید. از سال ۱۳۹۵ دولت سوریه با آرام شدن نزاع های تروریستی در بخش هایی از این کشور من جمله دمشق، از دولت ایران درخواست کرد اعزام زوار ایرانی را از سر گیرد. شرط ایران عرضه طرح امنیتی از سوی دولت سوریه بود که تا به حال تحویل داده نشده هست.

سازمان حج و زیارت حدود یک سال پیش بعد از عزیمت هیاتی از نهاد گردشگری سوریه به ایران و راه افتادن زمزمه از سرگیری اعزام ها و عزیمت ایرانی ها به آن کشور، صراحتا اعلام نمود: این سازمان، امکان سنجی برای اعزام زوار به سوریه را در دو سال موخر پیگیری کرده و نتیجه اینکه هر گونه اعزام زیارت کننده به این کشور لازمه آماده بودن شرایط، علی الخصوص ملحق شد های امنیتی و مهیا شدن بسترهای خدماتی مناسب و اطمینان بخش هست.

اینک که ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران تجهیز زیارتگاه های سوریه را با اعزام هنرمندان و مهندسین ایرانی در دستور کار قرار داده و در حال ساخت مهمان سرایی در دمشق هست، رییس سازمان حج و زیارت کشورمان در جواب به این سوال ایسنا که فرمان مخصوصی برای از اعزام زوار وجود دارد؟ اظهار کرد:  فعلا برنامه خاصی نداریم.

حمید محمدی اظهار کرد: مبحث سوریه چندین سال هست که طرح شده ولی باید مسائل امنیتی آن ارزیابی گردد که بر طبق مرسوم درحال ارزیابی هست.

انتهای پیام