تابناک: «حسین راغفر» اقتصاددان ۶۵ ساله، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا و دانش آموخته دانشگاهی در انگلیس هست. نگاهی به کارنامه او نشان می دهد که راغفر زیادتر وظایف اقتصادی اش را در دولت اصلاحات بر عهده داشته و به عنوان محقق فقر شناخته می‌شود و در حوزه رفاه اجتماعی تألیفاتی دارد؛ هرچند او به عنوان […]

تابناک: «حسین راغفر» اقتصاددان ۶۵ ساله، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا و دانش آموخته دانشگاهی در انگلیس هست.

نگاهی به کارنامه او نشان می دهد که راغفر زیادتر وظایف اقتصادی اش را در دولت اصلاحات بر عهده داشته و به عنوان محقق فقر شناخته می‌شود و در حوزه رفاه اجتماعی تألیفاتی دارد؛ هرچند او به عنوان یکی از سرسخت ترین منتقدان اقتصادی دولت تدبیر و امید شناخته می گردد و اوج این مبحث را میتوان در واکنش های او در مسأله افزایش نرخ ارز دید.

در پی بروز آشفتگی در بازار ارز طی ماه های خستین سال جاری، او از بالا رفتن بی رویه و رسیدن نرخ دلار به نرخ های غیر قابل باور حرف زد. « «حسین راغفر» علاوه بر این در یک برنامه زنده تلویزیونی حضور یافت و اعلام کرد، بالا رفتن چشمگیر و نا باورانه نرخ ارز یک کودتایی بیش نیست.»

»او علاوه بر این گفته، «سخت شگفت زده شده که به چه سبب مقام های امنیتی کشور از واقع شدن یک کودتای نرم اقتصادی که بازار ارز ایران را هدف گرفته غافل مانده‌اند. »

»این اظهار کرد وگو با این اقتصاددان به دستاویز فرارسیدن چهارم نوامبر (۱۳ آبان ماه ماه) موعد اجرای تحریم های ظالمانه و ثانویه آمریکایی ها بر علیه جمهوری اسلامی ایران بعد از خارج شدن یکجانبه آنان از برجام انجام شده هست.

راغفر در این اظهار کرد و گو ابراز عقیده کرده که زیادتر مشکلات ما در اثر عدم اقدام کردن ها و بی عملی در داخل کشور هست تا تحریم ها. او علاوه بر این ابراز عقیده کرده که «افزایش نرخ ارز کاری هست توسط خود دولت انجام شده و ربطی به برگشت تحریم ها از سوی آمریکایی ها ندارد.»