به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، عدم اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال برای سرمربی کروات تیم ملی تبدیل به دردسر بزرگی شده و او تاکنون با حواشی و شایعات زیادی رو به رو شده است. یکی از مهمترین سوالات درباره قرارداد اسکوچیچ با فدراسیون جزییات یا حداقل کلیات قرارداد این مربی با تیم ملی بود […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، عدم اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال برای سرمربی کروات تیم ملی تبدیل به دردسر بزرگی شده و او تاکنون با حواشی و شایعات زیادی رو به رو شده است. یکی از مهمترین سوالات درباره قرارداد اسکوچیچ با فدراسیون جزییات یا حداقل کلیات قرارداد این مربی با تیم ملی بود که فدراسیون همانند ماجرای ویلموتس، قصد روشنگری ندارد اما یکی از موضوعاتی که فدراسیون فوتبال بارها روی آن تاکید کرده، رایلی بودن قرارداد سرمربی تیم ملی است.

مسئولان فدراسیون در ماه های گذشته بارها اعلام کردند که دستمزد سرمربی تیم ملی به پول رایج ایران بسته شده و این بار خبری از پرداخت ارزهای خارجی نیست. حتی در هففته های گذشته از این قرارداد به عنوان الگویی برای سایر تیم ها یاد شده است .

با این وجود، در مصاحبه اخیر دراگان اسکوچیچ با ایسنا، وی درباره سوالی مبنی بر اینکه دستمزد به ریال پرداخت خواهد شد یا سایر ارزهای ریالی، از پاسخ دادن خودداری کرد و گفت که این موضوع شخصی است و میان او و فدراسیون فوتبال قرار دارد.

سکوت اسکوچیچ در برابر اصرار فدراسیون فوتبال، موجب افزایش شایعات و گمانه زنی ها درباره این موضوع شد که آیا اسکوچیچ حقوقش را به صورت ریالی می گیرد یا سایر ارزهای خارجی؟

*الحقایه در قرارداد سرمربی کروات تیم ملی!

یکی از شواهدی که بر این موضوع دامن زد، انتشار تصویری از دستور دبیرکل وقت فدراسیون یعنی ابراهیم شکوری در اواخر بهمن به مسئولان بخش‌های مختلف این فدراسیون از جمله خزانه‌داری، بین الملل، سازمان تیم‌های ملی و همینطور کمیته تعیین وضعیت بود که در آن بر اضافه شدن الحاقیه‌ای به قرارداد اسکوچیچ دستور داده شده است که براساس آن، فیفا حقوق اسکوچیچ را پرداخت خواهد کرد.

طبق این نامه، معادل یورویی حقوق او در صورت امکان از طریق فیفا به حساب ارزی  اسکوچیچ در کرواسی واریز خواهد شد.

*دبیرکل سابق راز سکوت اسکوچیچ را برملا کرد

مسئولان فدراسیون در روزهای گذشته نسبت به این موضوع سکوت کردند و هیچ پاسخی درباره این موضوع نداشتند اما اکنون ابراهیم شکوری، دبیرکل سابق فدراسیون آن را تایید می‌کند و علت آن را استفاده از پاداش‌های فدراسیون فوتبال در فیفا دانسته که به علت تحریم‌های بانکی امکان انتقال به ایران وجود ندارد.

در واقع طبق گفته‌های شکوری و الحاقیه قرارداد اسکوچیچ، در صورتی که فدراسیون فوتبال پولی در فیفا داشته باشد، می‌تواند دستمزد سرمربی تیم ملی را با توجه به مشکلات بانکی مبنی بر نقل و انتقال پول با حساب های خارج از کشور حل کند.

اما هنوز یک ابهام دیگر در این ماجرا وجود دارد. فدراسیون فوتبال عنوان کرده تبدیل ارزش ریالی به یورویی بر عهده خزانه دار فدراسیون فوتبال است. با توجه به نوسانات قیمت ارز در ایران که تقریبا به صورت روزانه یا در هر ساعت تغییر می‌کند، مشخص نیست تبدیل ریال به یورو براساس چه معیاری صورت خواهد گرفت و فدراسیون چطور و با چه اسنادی می‌تواند فیفا را قانع به پرداخت حقوق اسکوچیچ کند؟

انتهای پیام