– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، علیرضا منادی در نشست مشترک با مدیران شهرستان تبریز با تاکید بر اینکه آذربایجان جایگاه والایی در جهان اسلام دارد اظهار داشت: آذربایجان گذشته فرهنگی و تاریخی غنی‌ای دارد که در یکصد سال اخیر سه علامه از این خطه معرفی کرده […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، علیرضا منادی در نشست مشترک با مدیران شهرستان تبریز با تاکید بر اینکه آذربایجان جایگاه والایی در جهان اسلام دارد اظهار داشت: آذربایجان گذشته فرهنگی و تاریخی غنی‌ای دارد که در یکصد سال اخیر سه علامه از این خطه معرفی کرده است، اما ما بد وارثیم لذا نباید نخبگان خود را فراری دهیم.

وی در ادامه، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب تبریز را جزو اولویت‌های این شهر دانست و افزود: مدول دوم تصفیه خانه تبریز ۱۲۵ میلیون متر مکعب را تصفیه کرده و به دریاچه ارومیه می‌دهد بنابراین باید در افتتاح سریع آن تلاش جدی صورت گیرد و دولت هم اعتبارات لازم را تزریق کند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر ۱۲۵ میلیون متر مکعب فاضلاب تبریز تصفیه شود، مستقیم به دریاچه می رود و ۷۵ میلیون متر مکعب هم تصفیه خانه ارومیه به دریاچه ارومیه سرازیر می کند که این دو تصفیه خانه سالانه ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب تصفیه شده را به چرخه طبیعت وارد می‌کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با اشاره به اینکه ردیف بودجه انتقال آب ارس به تبریز در مجلس هشتم مصوب شده است، خاطر نشان کرد: باید پیگیر احیای ردیف‌های بودجه این خط انتقال آب مهم به تبریز باشیم و با پیگیری لازم موانع را از سر راه برداریم.

وی گسل تبریز را مهم‌ترین معضل و چالش زمین‌شناسی و ساخت و ساز در کشور دانست و اضافه کرد: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان زمین شناسی داشتم، بزرگترین معضل ایران را گسل تبریز معرفی کرد که هر لحظه امکان فعال شدن دارد.

منادی با تاکید بر اینکه باید پیش‌نگاری زلزله تبریز سریعا راه اندازی شود، خاطر نشان کرد: اگر حادثه‌ای مانند زلزله در تبریز رخ دهد، چقدر آمادگی داریم؟

عضو کمیسیون آموزش مجلس: ۵ میلیون دانش‌آموز کشور گوشی هوشمند و امکان دسترسی به اینترنت ندارندعضو کمیسیون آموزش مجلس: ضعف زیرساخت‌های اینترنتی کشور تداوم تدریس آنلاین را دچار چالش می‌کند

وی از افزایش ۱۰۰ هکتاری وسعت شهر تبریز خبر داد و گفت: برای احداث ۱۰۰ هکتار شهرک جوانان از شورای شهرسازی مجوز گرفته شده تا تبریز بزرگتر شود اما باید حریم گسل رعایت شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگارش دو نامه به  رئیس جمهور گفت: واگذاری اینترنت رایگان به دانش‌آموزان و معلمان و دانشجویان و واگذاری سیمکارت کنترل شده به جوانان و نوجوانان از جمله درخواست‌های کمیسیون آموزش از رئیس جمهور بود که ایشان به نامه ما جواب دادند و به وزیر ارتباطات دستور دادند تا این موارد پیگیری شود.

وی با انتقاد از وجود بیش از ۳٫۵ میلیون بازمانده از تحصیل با سامانه “شاد” گفت: امیدوارم دولت موانع موجود را برطرف کرده و راه‌های جایگزین را قبل از آغاز سال تحصیلی جدید معرفی کند.

منادی با انتقاد از اینکه ۱۵ شهریور زمان درستی برای بازگشایی مدارس نیست، تصریح کرد: بچه در تابستان باید بازی کند، دانش آموزان ساعت بیولوژیک دارند و اول مهر بهترین زمان برای بازگشایی مدارس است.