رئیس دانشگاه یاسوج: آفت دانشگاه دامن زدن به مسایل باندی و جناحی است/ شایسته‌سالاری در کشور قربانی مسایل فرعی و بی اهمیت شده است رئیس دانشگاه یاسوج گفت: دامن زدن به مسایل جناحی و باندی برای دانشگاه و دانشگاهیان آفت است ببب به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی دانشگاه یاسوج،  مراسم تکریم و […]

رئیس دانشگاه یاسوج: آفت دانشگاه دامن زدن به مسایل باندی و جناحی است/ شایسته‌سالاری در کشور قربانی مسایل فرعی و بی اهمیت شده است

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: دامن زدن به مسایل جناحی و باندی برای دانشگاه و دانشگاهیان آفت است

ببب به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی دانشگاه یاسوج،  مراسم تکریم و معارفه معاون سابق و جدید دانشگاه یاسوج با حضور اعضای هیئت رئیسه و برخی از مدیران دانشگاه در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

دکتر احمد عریان در این نشست گفت: پس از انقلاب تا کنون سیاست زدگی در همه زمینه ها آنقدر زیاد بوده که عشق به سازندگی کشور و خدمت به مردم در حاشیه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این سالها آنقدر به مسایل فرعی پرداخته شده که اصل شایسته سالاری قربانی شده است.

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به ضعف در استفاده از مدیران جوان و توانمند در کشور گفت: هنر این است که بتوان از همه ظرفیتها و پتانسیل افراد مختلف با باورهای متفاوت در جهت رشد و توسعه استان و کشور استفاده کرد.

دکتر عریان تاکید کرد: بخشی نگری در دانشگاه ممنوع است و همه مدیران باید نگاه سیستماتیک برای اداره دانشگاه و استان داشته باشند. اختلاف سلیقه ها کنار گذاشته شود و همه با هم برای ارتقا دانشگاه و استان باید تلاش کنند.

این مقام دانشگاهی اظهار داشت: مدیر دانشگاه باید در خدمت دانشگاهیان باشد و طرز فکر و نگاه سیاسی در کار وی دخیل نباشد.

دکتر عریان گفت: خود را مدیون کسی نمیدانم و برای همین نیز در مقابل فشارها و درخواستهای بیرون از دانشگاه مقاومت کرده و به آن اهمیتی نمی دهم.

وی مراسمهای تودیع و معارفه را تلخ دانست و تاکید کرد: دوران مدیریتها ابدی نیست و فرصتی برای افراد است تا کارهای ماندگاری انجام دهند.

رئیس دانشگاه خطاب به معاون جدید فرهنگی و دانشجویی گفت: دستگاههای فرهنگی متعددی در استان وجود دارد که انتظار می رود از ظرفیت آنها و همچنین بخشهای مرتبط در وزارت علوم استفاده حداکثری شود.

دکتر عریان افزود: دانشگاه باید به سمت درآمدزایی برود. تقویت و حمایت از فعالیت فرهنگی و هنری گروههای دانشجویی و معرفی آنها به دستگاههای فرهنگی استان برای اجرای برنامه نیز می تواند برای دانشگاه درآمدزا باشد.

وی با تقدیر از دکتر نیکدل معاون سابق دانشجویی و فرهنگی دانشگاه گفت: آقای نیکدل نهایت تلاش خود را برای پیشرفت دانشگاه به کار گرفت و ارتباط خوب و مطلوبی با دانشجویان داشت و همیشه به صورت شفاف به دنبال انجام کارهای دانشگاه بوده و هیچ نقطه سیاهی در کارنامه وی مشاهده نمیشود.

در ادامه این جلسه دکتر نیکدل معاون سابق دانشجویی و فرهنگی دانشگاه گفت: نهایت تلاشم را برای خدمت صادقانه به کار گرفتم تا بتوانم در این مسئولیت موثر باشم.

دکتر فریبرز نیکدل افزود: معمولا سختی ها و فشارها به روی رئیس دانشگاه هست ولی معاونت دانشجویی و فرهنگی به واسطه ارتباط زیادی که با دانشجویان دارد نیز از این فشارها و انتقادها در امان نبود.

وی با تمجید از رئیس دانشگاه گفت: دکتر عریان در سخت ترین شرایط که در زندگی شخصی وی اتفاق افتاده بود نیز کارهای دانشگاه را پیگیری می کرد و حضور وی برای دانشگاه نعمت است.

دکتر نیکدل در پایان با تشکر از مجموعه فرهنگی و دانشجویی و دیگر مدیران دانشگاه گفت: سرباز دانشگاه هستم و هر کجا نیاز باشد آماده خدمت و کمک هستم.

معاون جدید فرهنگی و دانشجویی در این جلسه گفت: از اعتماد رئیس دانشگاه تشکر میکنم که فرصت خدمت دوباره به دانشجویان را در اختیارم قرار داد.

دکتر رضا دهبانی پور افزود: تجربه ۴ سال خدمت در حوزه فرهنگی و دانشجویی را دارم و به مسایل و مشکلات آن نیز آگاه هستم.

وی به تغییر مدیریتها اشاره کرد و گفت: گردش نخبگان و تغییر مدیریتها منطقی و عقلانی است و این موضوع برای استفاده از توانایی و پتانسیل افراد است.

دکتر دهبانی پور تاکید کرد: هر شخص باور و تفکر سیاسی خاص خود را دارد و طبیعتا من نیز از این قاعده مستثنی نیستم اما هیچگاه برای خدمت به مردم و دانشجویان مسایل سیاسی را در کار دخالت نمی دهم.

وی ادامه داد: ریاست در محیط دانشجویی پذیرفته نیست و باید با رابطه حسنه و حسن خلق و نگاه پدرانه با دانشجویان ارتباط برقرار کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی تاکید کرد: با تعامل و همکاری با دانشجویان برنامه های فرهنگی را رونق می دهیم و به واسطه ارتباط خوبی که با بیرون از دانشگاه دارم تلاش میکنم از این فرصت برای توسعه دانشگاه استفاده کنم.

رئیس دانشگاه یاسوج در پایان این جلسه از زحمات دکتر نیکدل معاون سابق تقدیر و حکم دکتر دهبانی پور معاون جدید را به وی اعطا کرد.