رئیس بسیج سازندگی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت:بیش از هزار نفر در قالب گروه‌های جهادی مشغول به خدمت رسانی به مردم زلزله زده شهر سی سخت هستند. به گزارش خبرنما ؛سرهنگ پاسدار ناصر صالحی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی زلزله در شهرستان دنا سپاه فتح و قرارگاه جهاد سازندگی و پیشرفت […]

رئیس بسیج سازندگی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت:بیش از هزار نفر در قالب گروه‌های جهادی مشغول به خدمت رسانی به مردم زلزله زده شهر سی سخت هستند.

به گزارش خبرنما ؛سرهنگ پاسدار ناصر صالحی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی زلزله در شهرستان دنا سپاه فتح و قرارگاه جهاد سازندگی و پیشرفت آبادانی سپاه در کنار گروه‌های جهادی، ستاد اجرایی فرمان امام، گروه‌های مردمی به ارائه خدمات به مردم زلزله زده شهر سی سخت پرداختند.

وی افزود: باتوجه به آسیب‌های وارد شده به شهر سی سخت این شهر به ۹ منطقه تقسیم و ۹ قرارگاه با ترکیب گروه‌های مختلف خدمات مورد نیاز را به مردم ارائه می‌دهند.

صالحی خاطرنشان کرد: افراد حاضر در گروه‌های جهادی با حضور در مناطق آسیب دیده مشخصات خانوار، میزان آسیب، لوازم مورد نیاز و آنچه به مردم تحویل شده‌ را یادداشت و برای ارائه خدمات به ستاد تحویل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین کارها در سی‌سخت پرداختن به آواربرداری منازل آسیب دیده است، افزود: گروه‌های جهادی با حضور ماشین آلات سنگین و سبک سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در بحث آواربرداری و جابجایی اسباب خانه به خانوارهای آسیب دیده در زلزله کمک می‌کنند.

صالحی با اشاره به اینکه فعالیت‌ها و خدمات به مردم زلزله زده شهر سی سخت در سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه می‌شود، ادامه داد: پخت غذای گرم به صورت روزانه انجام می‌شود و هر روز بین ۲ تا ۴ هزار پرس غذا پخت و بین مردم توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه توزیع جیره خشک، پتو و وسایل گرمایشی از دیگر خدمات به مردم زلزله زده شهر سی سخت است، گفت: از همه جای کشور گروه‌های جهادی برای خدمات رسانی به مردم اعلام آمادگی کرده‌اند و هم اکنون گروه‌های جهادی از استان‌های مختلف در سی‌سخت مشغول به خدمت رسانی هستند.

رئیس بسیج سازندگی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: تاکنون ۱۰۰۰ دستگاه بخاری برقی و ۲۰۰۰ بسته معیشتی بین مردم زلزله زده شهر سی سخت توزیع شده‌ است.

صالحی بیان کرد: قریب به ۵۰ درصد از منازل مسکونی شهر سی سخت نیاز به بازسازی و تعمیر دارند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گروه‌های جهادی تا بازسازی کامل در کنار مردم هستند.

وی در پایان گفت: از هموطنان عزیز تقاضا داریم درصورت امکان مردم شهر سی سخت را در تامین چادر، پتو، وسایل گرمایشی و مسائل مالی جهت بازسازی منازل آسیب دیده کمک کنند.