به گزارش خبرنما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری روز چهارشنبه در بیست ونهمین نشست کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی که با حضور ایرج حریرچی و علیرضا رئیسی معاونان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور و سایر نمایندگان دستگاه های عضو کمیته در محل وزارت کشور برگزار شد، با تبریک عید […]

به گزارش خبرنما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری روز چهارشنبه در بیست ونهمین نشست کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی که با حضور ایرج حریرچی و علیرضا رئیسی معاونان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور و سایر نمایندگان دستگاه های عضو کمیته در محل وزارت کشور برگزار شد، با تبریک عید سعید غدیر خم و روز خبرنگار، گفت: کرونا تهدید بزرگی برای سلامت جامعه است و باید با اتخاذ راه حل ها و رعایت پروتکل های بهداشتی، از خطر این بیماری رهایی یابیم.
رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و امنیتی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه یکی از کارهای مهم ما در این جلسات، باید هم اندیشی و بررسی طرح های نو و ابتکاری باشد، گفت: باید با فکر مشترک و جمعی روی این محور تمرکز کنیم که با چه مکانیسم هایی بهتر می توانیم به مقابله با این بیماری بپردازیم.
وی در این خصوص پیشنهاد داد: ضرورت دارد همه دستگاه ها و نهادهای رسمی کشوری طرح یک ساله همزیستی با کرونا را ارائه دهند.
معاون وزیر کشور با تاکید بر اینکه نباید دچار روزمرگی شویم، گفت: برنامه محوری دستگاهها در امر مبارزه با کرونا سه مزیت صیانت از کارکنان، مراجعه کنندگان و همچنین بایدها و نباید هایی که در هر دستگاهی متناسب با کارکرد خودش باید اتفاق بیفتد، همراه دارد.

برنامه یک ساله همزیستی با کرونا تدوین شود
ذوالفقاری تصریح کرد: باید برنامه یک سال همزیستی با کرونا که بتواند حداکثر صیانت از جان مردم را داشته باشد هرچه سریعتر از سوی هر کدام از دستگاه ها تهیه و مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد و برای تصویب به ستاد ملی کرونا ارائه شود.

لغو طرح ترافیک یک هفته دیگر تمدبد می شود
معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش به تمدید لغو طرح ترافیک به مدت یک هفته دیگر اشاره کرد و گفت: پس از این مدت، از طریق قرارگاه مبارزه با کرونا در تهران بررسی شود که لغو این طرح چه تاثیری در کاهش اپیدمی کرونا گذاشته است.
وی اضافه کرد: موضوع مورد بررسی دیگر در نشست امروز ضمانت اجرای عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بود.
ذوالفقاری با اشاره به پروتکل های بهداشتی که از سوی ستاد ملی کرونا برای مردم، دستگاه های دولتی و اصناف ارائه شده است، افزود: این پروتکل ها با هدف حفظ سلامت جان مردم بوده و همه موظف به رعایت آن هستند.
وی  با تاکید بر اینکه در نشست امروز برای دستگاههای دولتی مشمول خدمات کشوری، اصناف و مردم تصمیمات مهمی در خصوص عدم رعایت اصول بهداشتی اتخاذ شده است، گفت:  این تصمیمات پس از تصویب در ستاد ملی کرونا ابلاغ و اجرا خواهد شد.
ذوالفقاری همچنین به مساله تشکیل کمیته عالی نظارت از سوی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: انتظار می رود وزارت بهداشت این کمیته را که مصوب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا است را تشکیل دهد و در بعد نظارت بر روند اجرای پروتکل ها  با جدیت اقدام و تصمیمات عملیاتی شود.
رییس کمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا درباره چگونگی برگزاری مراسم ماه محرم، گفت: دستورالعمل برگزاری ماه محرم که با همکاری وزارت بهداشت و سازمان تبلیغات اسلامی تهیه شده در این جلسه نهایی  شد و امروز به کلیه استانها ابلاغ می شود.