به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از رویترز، بر طبق تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه “اینداستریال بانک” به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از رویترز، بر طبق تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه “اینداستریال بانک” چین در سراسر این کشور دارای ۲٫۸ ۸ تریلیون یوان ( ۴۱۰ میلیارد دلار) ذخیره […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از رویترز، بر طبق تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه “اینداستریال بانک” به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از رویترز، بر طبق تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه “اینداستریال بانک” چین در سراسر این کشور دارای ۲٫۸ ۸ تریلیون یوان ( ۴۱۰ میلیارد دلار) ذخیره ارزی هست و این ذخیره برای تقویت رشد اقتصادی و پشتیبانی از اقتصاد این کشور درصورت تشدید جنگ تجاری با آمریکا مدنظر داشته شده هست.

این پول از محل های مختلفی حاصله هست: نفع متاثر از واگذری اراضی دولتی، درآمدهای شرکت های دولتی، درآمد مورد انتظار از اوراق قرضه در اختیار دولت و سایر مراجع. ۳۸ ۳۸ تریلیون دلاری بودجه هدف گذاری شده دولت تا انتهاء سال کنونی هست.

انتظار نمی رود که این ذخایر به صورت یکجا استفاده گردند اما ظرفیت قابل ملاحظه این ذخایر نشان می دهد دولت نسبت به حراست از اقتصاد این کشور در مقابل پیامدهای متاثر از جنگ تجاری با آمریکا هوشمندانه عمل کرده هست. به گفته این گزارش این ذخایر هم چنین توان دارند موجب تقویت مشارکت بخش دولتی و خصوصی و یا دولت های محلی این کشور گردند.

انتهای پیام