«محمدجواد جمالی نوبندگانی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص «عقب‌نشینی آمریکا از شروط دوازده گانه برای مذاکره با ایران» گفت: ایران از همان اول اعلام کرد اینها شرط نیست بلکه هر کدام‌شان مداخله بزرگ آمریکا در امور کشوری بزرگ و مستقل مانند ایران […]

«محمدجواد جمالی نوبندگانی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص «عقب‌نشینی آمریکا از شروط دوازده گانه برای مذاکره با ایران» گفت: ایران از همان اول اعلام کرد اینها شرط نیست بلکه هر کدام‌شان مداخله بزرگ آمریکا در امور کشوری بزرگ و مستقل مانند ایران است. این صحبت‌ها از همان ابتدا محکوم به شکست بود زیرا انقلاب اسلامی بوجود آمد تا این شرط‌ها نباشد.

او ادامه داد: آمریکا گمان کرد با اعمال فشارهای اقتصادی بر ایران که پیوست جنگ روانی بر آن همراه بود ایران تسلیم خواهد شد. آنها خودشان هم اعلام کردند بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها علیه ایران را به عمل آورده‌اند، ولی طبق فرموده مقام معظم رهبری احساس ما این بود که هزینه مقاومت کمتر از تسلیم شدن است. ایران با اتکا به مردم، نظام مردم سالاری و شعار «هیهات من الذله» هرگز زیر بار فشار نمی‌رود. درست است مشکلاتی وجود دارد ولی باید این مشلات حل شود و از هدف اصلی خود دور نشویم.

نوبندگانی بیان کرد: پشتوانه ملت، پشتوانه خوب برای دیپلماسی خارجی ما خواهد بود و ان شاءالله دیپلمات‌های ما با دست پر به مصاف کشورهای دیگر خواهند رفت. قطعا وزارت خارجه ایران هم از این پشتوانه مردمی و نظام جمهوری اسلامی بیشترین استفاده را خواهد کرد. روزهای آینده و ماه های آینده شاهد افول بیشتر آمریکا در مواجه با جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اختلاف ایران و آمریکا گفت: اختلاف ایران و آمریکا از نوع اختلافات سایر کشورها نیست، این اختلافات ماهیتی است و آمریکا با ایران مشکل ماهیتی دارد و از هر شرایطی برای ضربه زدن به نظام ایران سوء استفاده می‌کند.

او در پایان تاکید کرد: تا آمریکا به احترام متقابل و امضاهایی که به معاهده برجام زده است، برنگردد امکان مذاکره با کسی که نقض عهد کرده، وجود ندارد.