به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار برنا؛ پیروز حناچی در حاشیه برگزاری کنسرت موسیقی سنتی به نفع سیل زدگان لرستان که امشب با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ایوان شمس برگزار شد، ضمن تقدیر از هنرمندان حاضر در این برنامه گفت: برگزاری این کنسرت و حضور و حمایت شما شهروندان تهرانی نشان […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار برنا؛ پیروز حناچی در حاشیه برگزاری کنسرت موسیقی سنتی به نفع سیل زدگان لرستان که امشب با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ایوان شمس برگزار شد، ضمن تقدیر از هنرمندان حاضر در این برنامه گفت: برگزاری این کنسرت و حضور و حمایت شما شهروندان تهرانی نشان داد که ما هموطنان سیل زده را فراموش نکردیم و با توجه به تابستان گرم به ویژه در مناطق جنوبی، مناطق سیل زده کماکان مورد حمایت و پشتیبانی هستند.

وی ضمن تقدیر از حضور وزیر امور خارجه در این مراسم عنوان کرد: به استناد این آیه شریفه «من لم یشکر مخلوق لم یشکر خالق» به سهم خودم و به نمایندگی از مردمی که نمایندگی آن ها در شهر تهران را بر عهده دارم از زحمات دکتر ظریف و همکارانشان تشکر می کنم. این باعث افتخار ماست که با زبان تدبیر و تاثیر با دنیا صحبت کنیم به گونه ای که حضور ما را در نیویورک تحمل نکنند.

شهردار تهران ادامه داد: مطمئن هستم که عملکرد و زبان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در تعامل با دنیا بسیار موثر بوده و قدرت تحمل بسیاری را به حداقل رسانده است.

حناچی با بیان اینکه بخشی از توفیق و موفقیت در کار محصول تدبیر، زحمت، تحصیل و عقبه آکادمیک است، گفت: در نگاه ما ایرانی ها و به طور کلی شرقی ها، بخشی از موفقیت ریشه در آموزه های دینی و اجتماعی دارد. احترام به پدر و مادر و تکریم آن ها از مواردی است که در فرهنگ ما بر آن تاکیده شده و من این موضوع را از دکتر ظریف آموختم. فارغ از فضای سیاسی و اداری قطعاً دعای خیر والدین همواره بدرقه راه ایشان خواهد بود.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی دولت آمریکا تصریح کرد: کسی که با ما دشمنی دارد و این موضوع را پنهان نمی کند، این اتفاق را رقم زده است. جالب است که هنری کیسینجر وزیر اسبق امورخارجه آمریکا هنگامی که کتابی را به دکتر ظریف تقدیم می کند، روی آن می نویسد «تقدیم به دشمن قابل احترام». این نشان دهنده قدرت و اثرگذاری ایشان در حوزه دیپلماسی است.

حناچی در پایان با بیان اینکه به سهم خودم و به نمایندگی از مردم تهران از زحمات دکتر ظریف تشکر می کنم، گفت: امیدوارم قدر نعمت هایمان را به درستی بدانیم.