بااین حال خارج شدن این شرکت انگلیسی که جدیدا رکورد درآمد یک میلیارد پوندی خود را به ثبت رساند، خسارت قابل ملاحظه ای به درآمدهای دولت انگلستان از محل مالیات ها می زند.  جیم روان ریاست اجرایی دایسون، تصمیم این شرکت را با مسئله خارج شدن انگلستان از اتحادیه اروپا بی رابطه توصیف، اما تصریح کرد […]

بااین حال خارج شدن این شرکت انگلیسی که جدیدا رکورد درآمد یک میلیارد پوندی خود را به ثبت رساند، خسارت قابل ملاحظه ای به درآمدهای دولت انگلستان از محل مالیات ها می زند. 
 جیم روان ریاست اجرایی دایسون، تصمیم این شرکت را با مسئله خارج شدن انگلستان از اتحادیه اروپا بی رابطه توصیف، اما تصریح کرد که این انتقال پیش از برگزیت پژوهشگر خواهد گردید.
شرکت زنجیره ای «پتیسری ولری» با بیشتر از دو هزار و ۸۰۰ کارمند نیز امروز اعلام نمود که به سبب مشکلات مالی در وضع ادمینستریشن قرار گرفته هست.
طبق رویه حقوقی در انگلستان، شرکت هایی که قدرت تسویه بدهی خود را ندارند در وضع «ادمینستریشن» قرار می گیرند که همانند اعلام ورشکستگی در سایر کشورهاست، با این تفاوت که شرکت بدهکار امتیاز مدیریت تشکیلات خود را برای تسویه بدهی به مجموعه ی دیگری واگذار می کند. گزارش ها بیانگر هست که یک شرکت هلندی نامیده شده به «ک.جی» امتیاز شرکت «پتیسری ولری» را خریداری کرده هست.این تغییرات درحالی که صورت می پذیرد که عده ای از شرکت های بیگانه تولیدکننده خودرو ازجمله نیسان، فورد، تویوتا و هوندا اخطار داده اند که خارج شدن بی توافق انگلستان از اتحادیه اروپا به فعالیت های آنان خسارت می زند.بعد از رأی مخالف نمایندگان مجلس عوام انگلستان به توافقنامه ایده ای دولت «ترزا می»، چشم انداز خارج شدن بی توافق این کشور از اتحادیه اروپا بالاگرفته هست.
زیادی از نهادهای بین المللی من جمله صندوق بین المللی پول در مورد پیامد منفی خارج شدن انگلستان بدون دست یابی به توافق از اتحادیه اروپا اخطار داده اند.
 نمایندگان مجلس انگلستان نیز دو هفته قبل به لایحه ای رأی دادند که دسترسی دولت به مراجع مالی حدس شده در صورت خارج شدن بی توافق این کشور از اتحادیه اروپا را محدود می کند.  کمتر از ۶۶ روز مانده به خارج شدن رسمی انگلستان از اتحادیه اروپا، نخست وزیر این کشور هنوز برنامه روشنی در مورد طرح جدید توافقنامه برگزیت عرضه نداده هست. 
او دیروز در سخنانی تکراری در مجلس عوام، به تعریف خطوط قرمز دولت در مورد برگزیت پرداخت و عنوان نمود که دولت همچنان به رایزنی با رهبران احزاب سیاسی ادامه می دهد. 
«می» در حقیقت به شکلی اقرار داشت که دستش برای رسیدن به توافقنامه جدید با اتحادیه اروپا تهی هست و فعلاً طرحی جز رایزنی و مذاکره با رهبران سیاسی احزاب متفاوت ندارد تا اگر به طرح جدیدی رسید آن را در توافقنامه برگزیت اعمال کند.
با همه این احوال، وی همچنان حاضر نیست که گزینه خارج شدن بی توافق از اتحادیه اروپا را رد کند و این مسئله به تشدید ابهامات برگزیت و گسترش بی اعتمادی بر فضای اقتصادی کشور سایه افکنده هست.
«
مرجع: ایرنا