به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم، فیصل حسن ابراهیم، معاون ریاست جمهوری سودان اعلام نمود که حزب حاکم کنگره ملی سودان در جلسه ای خارق العاده، دولت وفاق ملی این کشور به ریاست “بکری حسن صالح” را منحل و “معتز موسی”، به گزارش خبرنما به نقل از […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم، فیصل حسن ابراهیم، معاون ریاست جمهوری سودان اعلام نمود که حزب حاکم کنگره ملی سودان در جلسه ای خارق العاده، دولت وفاق ملی این کشور به ریاست “بکری حسن صالح” را منحل و “معتز موسی”، به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم، فیصل حسن ابراهیم، معاون ریاست جمهوری سودان اعلام نمود که حزب حاکم کنگره ملی سودان در جلسه ای خارق العاده، دولت وفاق ملی این کشور به ریاست “بکری حسن صالح” را منحل و “معتز موسی”، وزیر پیشین آب و برق را به عنوان نخست وزیر جدید سودان پذیرفت.

وی اضافه کرد: منحل کردن دولت وفاق ملی در چارچوب برنامه های دولت برای اصلاح و کاهش هزینه ها است و توسط عمر البشیر، ریاست جمهوری سودان انجام شده است.

فیصل حسن اظهار کرد: حزب کنگره ملی تصمیم گرفت که پست نخست وزیری را از معاونت اول ریاست جمهوری تفکیک کند. به همین مقصود بکری حسن همچنان در منصب معاون اول ریاست جمهوری باقی است.

وی دنبال کرد: این حزب علاوه بر این “حسبو محمد عبد الرحمان”، معاون ریاست جمهوری را برکنار و “محمد یوسف کبر” را جایگزین وی کرد، اما” الدردیری محمد احمد”، وزیر خارجه، “عوض بن عوف”، وزیر دفاع و “فضل عبد الله فضل”،

فیصل حسن تاکید کرد که ریاست جمهور سودان علاوه بر این تصمیم گرفته است شمار وزرای کابینه را از ۳۱ به ۲۱ وزیر کاهش دهد.

عمر البشیر نیز در سخنانی اظهار کرد: هدف ما از منحل کردن دولت و برکناری نخست وزیر، کابینه و علاوه بر این کاهش اعضای آن، تشکیل دولتی فعال و پویا است که آرمان های ملت سودان برای یک زندگی شرافتمندانه را برآورده کند.

وی اضافه کرد: ما تحت عنوان دولت وفاق ملی به عنوان یک تیم به تلاش های خود برای حل مشکلات وچالش ها و علاوه بر این خارج کردن کشور از وضعیت کنونی ادامه می دهیم.

در همین راستا، کمیته عالی پیگیری اجرای خروجی های کنگره ملی از این تصمیم دولت استقبال کرد.

این کمیته علاوه بر این بر مسیولیت خود برای اصلاحات جامع ازجمله اصلاح وضعیت اقتصادی و وضعیت معیشتی ملت سودان تاکید کرد و ریاست جمهوری این کشور را به اتخاذ هر تصمیمی که در زمینه خدمت به شهروندان سودانی باشد، مکلف کرد.

انتهای پیام