داریوش قنبری در اظهار کرد و گو با ایسنا، اظهار کرد: امروز در جامعه اولویت هایی وجود دارد که  مجموعه دولت موظف به رعایت کردن آن هست، یکی از مهمترین بحث ها در این حوزه، مدیریت سیاست بیگانه هست. وی دنبال کرد: امروز در کشور مشکلات جدی وجود دارد که با توجه به متغییر های […]

داریوش قنبری در اظهار کرد و گو با ایسنا، اظهار کرد: امروز در جامعه اولویت هایی وجود دارد که  مجموعه دولت موظف به رعایت کردن آن هست، یکی از مهمترین بحث ها در این حوزه، مدیریت سیاست بیگانه هست.

وی دنبال کرد: امروز در کشور مشکلات جدی وجود دارد که با توجه به متغییر های بیگانه و گاها داخلی این شرایط بر کشور تحمیل شده هست. در حوزه فشارهای حوزه بین الملل دولت دخالتی بر آن نداشته هست؛ به صورت مثال تحریم ها از بیرون صورت گرفته اما برای برون رفت از این وضعیت دولت باید برنامه عملی داشته باشد.

این عضو حزب مردم سالاری پس از آن اظهار کرد: من پیشتر اعلام کردم، با تغییر مدیر مشکلی از مشکلات کشور حل نمی توان. کلید حل این معضلات در حوزه سیاست داخلی هست. دولت باید فعالانه تر عمل کند، وگرنه هیچ مدیری توان ندارد فعالیت سازنده ای داشته باشد.

وی پیشنهاد داد: در شرایطی که بحران برای ما ایجاد شده باید فضای مدیریت کشور را عادی کنیم . آغاز و ایجاد این فضا هم در حوزه سیاست داخلی باید قرار بگیرد؛ چراکه اگر خوب ترین مسئولان دنیا را هم بیاوریم اما شرایط را برای شان در حوزه سیاست داخلی حل نکنیم، کاری توان ندارند پیش ببرند.

وی اضافه کرد: یادمان نرود مشکلات سیاست بیگانه از طریق حل مشکلات سیاست داخلی رفع خواهند گردید. وضعیتی که داریم عادی نیست، شرایط امروز خارق العاده هست و برای فعالیت های اقتصادی مشکلات بسیاری داریم. باید تا وضعیت حادتر و بدتر نشده مشکلات مان را در دو حوزه سیاست داخلی و بیگانه بر طرف کنیم.

قنبری تصریح نمود: راهکار حل مشکلات اقتصادی قبل از اصلاح مسئولان بهبود سیاست بیگانه و ایجاد فضای باثبات داخلی هست. من می اندیشم دولت باید مثل چهار سال خستین رئیس جمهوری حسن روحانی که توجهش به حوزه سیاست بیگانه بود، عمل کند.

انتهای پیام