دکتر مسعود سعادت‎مهر در گفت‎و‎گو با خبرنگار ایسنا ، اظهار کرد: در بازار ارز چند عامل چون تحریم های کشور آمریکا و فشارهای متاثر از آن و … در حال حاضر در بازار حبابی عظیمی وجود دارد اما تخلیه خواهد گردید. سعادت‎مهر اضافه کرد: اگر دولت روی تصمیم گیری ها دقت بیشتری کند و موضع […]

دکتر مسعود سعادت‎مهر در گفت‎و‎گو با خبرنگار ایسنا ، اظهار کرد: در بازار ارز چند عامل چون تحریم های کشور آمریکا و فشارهای متاثر از آن و …

در حال حاضر در بازار حبابی عظیمی وجود دارد اما تخلیه خواهد گردید.

سعادت‎مهر اضافه کرد: اگر دولت روی تصمیم گیری ها دقت بیشتری کند و موضع گیری واضح داشته باشد توان دارد بازار را کنترل کند.

.. من جمله عاملان اقتصادی گردید که پول ها از بانک‎ها خارج و موجب گردید نرخ ارز و دلار بالا رود.

این عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور لرستان در مورد راهکارهای کاهش نرخ ارز اضافه کرد: دولت عملیاتی به اسم عملیات بازار باز دارد که اوراق قرضه معامله می کند. دولت توان دارد با نرخ بهره زیادتر اوراق قرضه را بفروشد، پول از دست مردم جمع می گردد و این گونه قسمتی از نقدینگی را کنترل می‎کند.

وی افزود: علاوه بر این دولت می‎تواند نرخ بهره بانکی را افزایش دهد. سپرده بانکی یک دارایی امن تری هست و مردم دوست دارند نفع بدون استرس را دریافت کنند، اگر دولت این کار را کند خوب تر هست از اینکه که بازار ارز به این حالت آشفته باشد.

سعادت‎مهر اظهار کرد: از سویی دولت در بازار ارز موضع گیری کند تا با سخنرانی دولتی با آنالیز علمی و دقیق اثر حمله به سمت بازار ارز کاهش یابد.

انتهای پیام