یعقوب رضازاده، نماینده مردم سلماس و عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع کشاورزی دغدغه اصلی حوزه انتخابیه بنده و استان آذربایجان غربی است افزود: اخیرا وزیر محترم کشاورزی اعلام کردند که صادرات سیب ممنوع است، حدود ۱ میلیون تن سیب در سردخانه‌های استان نگهداری میشود اگر این […]

یعقوب رضازاده، نماینده مردم سلماس و عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع کشاورزی دغدغه اصلی حوزه انتخابیه بنده و استان آذربایجان غربی است افزود: اخیرا وزیر محترم کشاورزی اعلام کردند که صادرات سیب ممنوع است، حدود ۱ میلیون تن سیب در سردخانه‌های استان نگهداری میشود اگر این تعداد صادر نشود قطعا ضربه بزرگی به کشاورزی منطقه است به جای حمایت از کشاورز، صادرات محصول را ممنوع میکنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عدم مدیریت در این خصوص سبب شده تا کشاورزان دلسرد شوند. ممنوعیت به طور کلی چاره ساز نیست، دولت باید نیاز کشور را تامین کرده و مازاد محصولات کشاورزی را صادر کند.

رضازاده عنوان کرد: مرز سلماس از مهم‌ترین موضوعات این شهرستان است. علیرغم وجود ۹۴ کیلومتر مرز مشترک با ترکیه ولی متاسفانه هیچ‌گونه تجارت مرزی با این کشور در سلماس را نداشتیم که در این خصوص جلسات متعددی تشکیل دادیم تا بتوانیم معابر مرزی این شهرستان را فعال کرده و میزان مبادلات تجاری را افزایش دهیم.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان آذربایجان غربی یک استان مرزی است و در برخی شهرستان‌ها کولبران نیز فعالیت میکنند اظهار کرد: در شهرستان سلماس نیز کولبران را شاهد هستیم. شرایط اقتصادی و معیشت مردم به قدری سخت شده است که مردم مرزنشین چاره‌ای جز کولبری ندارند البته ما به عنوان نمایندگان مجلس درصدد ساماندهی این موضوع هستیم که در این راستا موفق شدیم کارت پیله‌وری تهیه کنیم که به محض باز شدن مرزها این کارت‌ها را در اختیار کولبران قرار دهیم.