به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، حجت الاسلام علی معبودی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن دهه فجر اظهار داشت:  مقام معظم رهبری فرمودند که انقلاب اسلامی را از صفر شروع کرده ایم و وقتی انقلاب را آغاز شد ۲ کانون و بلوک قوی و قدرتمند غرب و شرق با انقلاب اسلامی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، حجت الاسلام علی معبودی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن دهه فجر اظهار داشت:  مقام معظم رهبری فرمودند که انقلاب اسلامی را از صفر شروع کرده ایم و وقتی انقلاب را آغاز شد ۲ کانون و بلوک قوی و قدرتمند غرب و شرق با انقلاب اسلامی مقابله کردند.

وی افزود: مدتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و براساس پیش بینی امام خمینی (ره)  بلوک شرق فرو پاشید و امروز هم شاهد احتضار بلوک غرب به سرکردگی آمریکا هستیم.

این مسوول گفت: امروزه آمریکا از نظر اقتصادی، سیاسی و نظامی در یک وضعیت پیچیده و بحرانی قرار دارد و رئیس جمهوری جدید این کشور نیز اقتصاد آمریکا را به عنوان یک اقتصاد بحران زده معرفی کرد، البته این کشور از لحاظ نظامی هم دچار فرسودگی شده و از لحاظ سیاسی هم انتخابات اخیر گویای وضعیت بحرانی این کشور بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الامر(عج) قزوین اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما با وجود همه دشمنی های استکبار جهانی به برکت رهبری امام راحل و در ادامه مقام معظم رهبری و با تکیه مردم به ولایت فقیه، از نهالی نوپا امروز به یک درخت تنومند تبدیل شده و به یک جریان قوی در برابر مستکبران و جبهه باطل بدل شده است.

وی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی در همه عرصه ها به رشد و پیشرفت دست یافته ایم که البته در حوزه اقتصادی باید پیشرفت مان سریع تر و محسوس تر باشد، اظهار داشت: یک ریشه مشکلات اقتصادی ما در بیرون از مرزهای کشور و به سرکردگی استکبار جهانی است که تحریم های گسترده ای را علیه کشور به وجود آورده و یک ریشه آن هم در درون کشور است که به دلیل حضور برخی از مسوولان که کارایی لازم را ندارد و دارای روحیه جهادی و انقلابی نیستند به وجود آمده است.

این مسوول با اشاره به این که در هر موقعیتی که تفکر انقلابی و جهادی بوده مشکلات کاهش یافته است، گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای مهمی را در حوزه های مختلف داشته است که مهم ترین آنها شامل مردم سالاری دینی، استقلال سیاست خارجی، نفی مظاهر فرهنگی غرب در برابر فرهنگ اسلامی، ارتقای جایگاه بانوان در کشور، رشد علمی در حوزه های پزشکی، کشاورزی و صنعتی و توسعه و عمران و آبادانی شهرها و روستاها بوده است.

حجت الاسلام معبودی افزود: انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته ولی متاسفانه برخی در مقابل این دستاوردها چشمان خود را بسته اند و نمی خواهند این موضوع را بپذیرند.

این مسوول با اشاره به برخی از آمارهای رشد اقتصادی ایران پس از انقلاب اسلامی اضافه کرد: براساس آمارهای بین المللی ایران پس از انقلاب اسلامی رشد بسیار زیادی را داشته و این کشور در بسیاری از موضوعات رتبه ننخست توسعه و پیشرفت را به خود اختصاص داده است.