به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این درخواست پس از ان مطرح گردید که رسانه های آمریکایی افشا کردند در سال ۲۰۱۳ جان بولتون، مشاور امنیت ملی فعلی آمریکا که در آن زمان ریاست کمیته بین المللی انجمن ملی جنگ افزار آمریکا را برعهده داشت، با ماریا بوتینا تعاملاتی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این درخواست پس از ان مطرح گردید که رسانه های آمریکایی افشا کردند در سال ۲۰۱۳ جان بولتون، مشاور امنیت ملی فعلی آمریکا که در آن زمان ریاست کمیته بین المللی انجمن ملی جنگ افزار آمریکا را برعهده داشت، با ماریا بوتینا تعاملاتی داشته هست.

گروهی از قانون گذاران دموکرات کنگره آمریکا در نامه ای به جان کلی، ریاست دفتر کاخ سفید درج کردند: با توجه به ماهیت هشداردهنده مطالبی که جدیدا افشا شده و نیز سمت بالای بولتون در شرایط فعلی، ما خواستار آن هستیم که سندهای ذی ربط به هرگونه رابطه احتمالی میان او و این شخص متهم به جاسوسی برای روسیه عرضه گردد.

وزارت دادگستری آمریکا در اطلاعیه ای اعلام نمود: بوتینا به عنوان جاسوس روسیه و با برقرار کردن روابطی با افراد آمریکایی و نفوذ در سازمان های مؤثر در سیاست آمریکا به تبانی و دسیسه چینی متهم شده هست.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در عکس العمل اعلام نمود: کارهای واشنگتن بر علیه شهروند روسیه ای بازداشت شده در آمریکا به اتهام جاسوسی، غیرقابل قبول هست.

وزیر خارجه روسیه نیز در اظهار کرد وگوی تلفنی با همتای آمریکایی خود به اقدام موخر واشنگتن در بازداشت بوتینا به اتهام فعالیت به عنوان مأمور پنهان روسیه اعتراض نمود.

انتهای پیام