به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حذف نرخ دلار از سیستم نظام ارزی(سنا) در روز یکشنبه هفته جاری یکی از خبرهای پرحاشیه ارزی بود. بازگشت دلار با تغییر نرخ نیز همراه بوده هست. در حالی تا قبل از این متوسط نرخی که برای معامله دلار در سنا اعلام می گردید، حدود ۸ تا ۹ […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حذف نرخ دلار از سیستم نظام ارزی(سنا) در روز یکشنبه هفته جاری یکی از خبرهای پرحاشیه ارزی بود.

بازگشت دلار با تغییر نرخ نیز همراه بوده هست. در حالی تا قبل از این متوسط نرخی که برای معامله دلار در سنا اعلام می گردید، حدود ۸ تا ۹ هزار تومان و گاهی کمی کمتر و یا زیادتر بود که بازگشت دلار با نرخ ۸۴۱۱ تومانی خرید و ۱۰ هزار و ۴۸۰ تومانی برای فروش همراه گردیده هست.

این در حالی هست که تا قبل از این نرخ هایی که برای دلار در سیستم اعلام می گردید مطابقت چندانی با معاملات صرافی ها در بازار آزاد نداشت و نرخ های درج شده در تابلوهای آنان به طور مستمر بالغ بر ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان بود در حالی که متوسط نرخ در سنا حتی تا ۷۹۰۰ تومان اعلام می گردید. به نظر می آید نرخ تازه ای که برای دلار در سنا قرار گرفته تا حدودی به حقیقت نزدیک تر باشد.

در حال حاضر در کنار نرخی که صرافی ها برای فروش  ارزهای خدماتی اعلام می کنند، در معاملات آزاد دلار تا  ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان نرخ می خورد.


انتهای پیام