احمدحسین فتایی در بازدید از دو انتشارات ستارگان آسمان و هاویر در خرم‌آباد که به‌مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران انجام گرفت، اظهار کرد: ناشران و کتاب‌فروشی‌های لرستانی باید در خصوص چاپ و عرضه کتاب به نیازهای استانی توجه ویژه‌ای داشته باشند. وی با تأکید بر اهمیت کتاب در توسعه فرهنگی […]

احمدحسین فتایی در بازدید از دو انتشارات ستارگان آسمان و هاویر در خرم‌آباد که به‌مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران انجام گرفت، اظهار کرد: ناشران و کتاب‌فروشی‌های لرستانی باید در خصوص چاپ و عرضه کتاب به نیازهای استانی توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با تأکید بر اهمیت کتاب در توسعه فرهنگی جوامع بشری، افزود: اقدامات ما در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی، فقط به هفته کتاب ختم نمی‌شود و ما در طول تمام سال این‌گونه فعالیت‌ها را به اجرا در می‌آوریم که بزرگ‌ترین آن برگزاری نمایشگاه کتاب استانی است.

فتایی ادامه داد: بر اساس شعار بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، ما در این هفته به‌دنبال تحقق شعار حال خوش خواندن هستیم و در این راستا برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوعی را طراحی کرده‌ایم که مهم‌ترین آن آیین تجلیل از خادمان نشر استان است که در آخرین روز هفته برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به این‌که فرهنگ مبنای توسعه در هر جامعه‌ای است، اظهار کرد: کتاب بهترین داشته فرهنگی هر ملتی است که باید نقش ویژه‌ای در توسعه اقتصادی هر کشوری ایفا نماید و همه متولیان عرصه فرهنگ و دست‌اندرکاران چاپ و عرضه کتاب باید به‌دنبال افزایش سرانه مطالعه در کشور باشند.

وی اضافه کرد: بنا بر آمار اعلام شده توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر اخیر به استان یزد، میانگین مطالعه روزانه در کشور ۱۳ دقیقه است که از سال ۹۴ تاکنون ثابت مانده است.

فتایی با تأکید بر این‌که با تمام توان از ناشران و عرضه‌کنندگان کتاب در استان حمایت می‌کنیم، گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید توسط ناشران و کتاب‌فروشی‌های استان مورد توجه ویژه قرار بگیرد، توجه به نیازهای مخاطبان استانی است که می‌تواند تسهیل‌کننده مسیر توسعه استان باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تأکید بر این‌که از حضور بانوان توانمند در عرصه نشر استان حمایت می‌کنیم، ادامه داد: حضور پُررنگ بانوان در فعالیت‌های فرهنگی و هنری به‌ویژه نشر کتاب، نشان از توانمندی بانوان لرستانی دارد که همواره با حضور در صحنه‌های مختلف ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود را به منصه ظهور رسانده‌اند.

ناصر دولتشاه، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز گفت: خرید کتاب از نویسندگان و ناشران هم‌استانی یکی از مهم‌ترین اقدامات حمایتی ما در حوزه کتاب است که در طول سال صورت می‌پذیرد.

وی ادامه داد: ما در کنار حمایت ویژه از ناشران و کتاب‌فروشی‌های استان، برای حوزه کتاب‌های دیجیتال هم که نیاز بخشی از جامعه فرهنگی ماست، برنامه‌ها و طرح‌هایی داریم که در حال اجرا است.

انتهای پیام