به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «کایلای مک اینانی» دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در گفتگو با خبرنگاران گفت که یکی از دستیاران «مایک پنس» معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به ویروس کووید -۱۹ مبتلا شده است که این امر باعث اتخاذ تدابیر سختگیرانه تری برای جلوگیری از سرایت […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «کایلای مک اینانی» دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در گفتگو با خبرنگاران گفت که یکی از دستیاران «مایک پنس» معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به ویروس کووید -۱۹ مبتلا شده است که این امر باعث اتخاذ تدابیر سختگیرانه تری برای جلوگیری از سرایت این بیماری همه گیر در داخل کاخ سفید شد.

مک اینانی در جریان یک نشست خبری گفت که «آزمایش کرونای یکی از اعضای تیم معاون رئیس جمهور [پنس] مثبت اعلام شد. ما دستورالعملهای پیشنهادی کارشناسان برای حفظ سلامتی [کارکنان] و ایمنی این مکان را به مرحله اجرا می گذاریم».

وی در ادامه افزود: «در شرایطی که بازگشایی در آمریکا در دست انجام است، کاخ سفید نیز به فعالیت خود با رعایت موارد ایمنی و سلامت ادامه می دهد».

بنا به اظهار این مقام کاخ سفید، مایک پنس و دونالد ترامپ اخیراً با این فرد بیمار تماسی نداشته اند.

این اظهارنظر در حالی صورت گرفت که شبکه خبری «سی اِن بی سی» در گزارشی به نقل از یک مقام بلندپایه دولت آمریکا اعلام کرد که یکی از دستیاران مایک پنس به ویروس جدید کرونا مبتلا شده است.

روز پنج شنبه (هفتم ماه مه) نیز رسانه های خبری از ابتلای یکی از همراهان شخصی دونالد ترامپ به کرونا خبر دادند. ساعاتی پس از انتشار این خبر، کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که آزمایش کرونای مایک پنس و دونالد ترامپ منفی بوده است.

گفتنی است که در ایالات متحده آمریکا ابتلای حدود ۱.۲ میلیون نفر به ویروس کووید -۱۹ تأیید شده است که از میان این مبتلایان، بیش از ۷۵ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.